| Eu24 a întrebat:

Prietenul meu se muta in Anglia peste 4 saptamani, nu suntem impreuna de prea mult timp, dar faza e ca, nu stiu ce sa fac. Sa incercam o relatie la distanta? Credeti ca ar merge?

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Cum ar spune cineva: kilogramele, inaltimea, distanta sunt doar niste cifre. Daca voi va simtiti bine si asa, puteti continua. Tine doar de voi si de dorintele voastre, dar trebuie sa aveti foarte multa incredere unul in celalalt. Eu am o relatie la distanta de 2 ani si nu ma plang. Pot spune ca nimic nu se compara cu sentimentele pe care le ai atunci cand il revezi dupa o perioada luuunga de timp. happy Distanta va poate apropia si mai mult, in felul acesta o sa va dati seama cat insemnati unul pentru celalalt.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu exista nicio perspectiva de viitor lasati acum relatia cand e mai usor

| deliqventa13 a răspuns:

Cand se intoarce?

| EllyClau a răspuns:

Nu iti sugerez sa ai o relatie la distanta, mai ales ca sunteti impreuna de putin timp...nici nu v-ati dat seama daca aveti o scanteie intre voi, mai bine renuntati cu totul.

| Rahzy a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa continuati daca el nu se mai intoarce, o sa va raciti si cu siguranta va veti indragosti de altcineva

| DavidoW a răspuns:

Depinde, de ce varsta aveti, daca aveti posibilitatea ca peste 1 an 2 sa te muti la el, si inca va iubiti. nu va despartiti

| loveyou20011 a răspuns:

Da, depinde de voi si vointa voastra.

| PentruCaRoxanaBabenco a răspuns:

Uita-l pentru ca relațiile la distanță nu prea merg si daca verzi încerca asta el se va simți rau deoarece nu poate sa te vadă. Sigur acolo isi va găsi alta iubita si tu la fel der mai puteți vorbi pe retzele de socializare ca prieteni.
Sper ca te-am ajutat

| ThePunisher1997 a răspuns:

Nu incerca o relatie de la distante k pana la urma el (si tu probabil) o sa-si gaseasca pe altcineva! Nu are rost sa va mintiti degeaba.