| Exeemii a întrebat:

Am o relatie de cateva saptamani cu un tip. Eu peste ceva timp ma voi muta in Olanda, merg la facultate, el ramane in Romania. Inainte sa fim impreuna, el a aplicat la ceva program cu excursii in diferite tari si are ocazia sa calatoreasca pana in Australia, timp de 2 luni. Faza e ca acum e nehotarat si nu stie ce sa faca, sa mearga sau sa ramana cu mine pana plec. Eu nu vreau sa fiu egoista si il incurajez sa mearga, dar in sufletul meu imi doresc sa ramana. Ma doare gandul ca ne vom vedea foarte rar, dar vreau sa fie fericit. Mai are o saptamana timp sa decida daca merge sau nu. Eu ma gandesc non stop la problema asta si ma roade pe interior, chiar nu stiu ce sa fac.
Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat, orice, va multumesc. Ofer funda!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu m-as desparti de el. Oricum o sa suferiti cateva luni maxim si apoi vreti, nu vreti tot intalniti pe cineva si logic ca veti fi mai atrasi de persoana de langa voi. Va amagiti aiurea si va ingraditi. Eu zic sa fitit suficienti de maturi sa realizati ca o astfel de relatie are sanse prea mici de reusita si avand in vedere ca aveti doar cateva saptamani nu merita efortul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce te roade? Tu ai plecat, el de ce nu ar face asta?

| Doub a răspuns:

Mhhm, eu in locul tau m-as gandi daca o sa reziste relatia

| WaterDrop a răspuns:

Posesiva si egoista, bune calitati, dar nu in acest caz. Impaca`te cu gandul ca are si el dreptul sa plece la fel cum o faci si tu de altfel.Nu ai ce altceva sa faci, o sa suferi o vreme, apoi o sa-l uiti cand va aparea urmatorul.Life goes on.

| doctorAnswer a răspuns:

Bună!
Prietenul tău are parte de o oportunitate extraordinară.
Nu vreau să te întristez, dar relația voastră nu o să mai dureze foarte mult. Distanța dintre voi o să-și spună cuvântul. Poate un an da, dar dacă rămâne același număr de km nu. Am spus asta pentru că prietenul tău are ocazia să exeprimenteze ceva ce îi va rămâne pentru totdeauna.
Te înțeleg și pe tine, dar uneori e mai bine să-ți acorzi prioritate la dezvoltare personală.

| MarianaDiana09 a răspuns:

Parerea mea e ca daca iubesti o persoana, vrei sa iti petreci tot timpul cu ea si cred ca ar trebui sa ramana cu tine si sa se bucure de timpul pe care il mai aveti impreuna.Eu asa as face. Oricum e doar parerea mea.