| sillvia6 a întrebat:

Bunahappy Problema mea e ca nu pot sa strang bani. Cu nici un chip. SI chiar vreau asta. Imi poate spune cineva vreun secret ca sa nu mai cheltui?

Răspuns Câştigător
| happyeveryday a răspuns:

Iti cumperi o pusculita d'aia care trebuie s-o spargi ca sa scoti banii din ea.

4 răspunsuri:
| papusica987 a răspuns:

Buna.
te intelegggg perfect.
eu cand sunt la scoala nu iau bani la mine, stiu ca daca ii am la mine nu ma pot abtine sa nu ii cheltui.
si cand sunt acasa ii dau mamei sa mi tina undeva ascunsi.

| Kisie a răspuns:

Ii dai banii parintilor tai sau unei prietene care nu cheltuie bani decat daca e o urgenta funda?

| angelRBD a răspuns:

Daca vrei sa strangi bani, cu siguranta vrei sa iti cumperi ceva sau rei sa ii folosesti pentru ceva. Cand vrei sa strici acei bani, gandeste-te doar la motivul pentru care vrei sa nu ii cheltuli.
Sper sa mearga.

| predator64 a răspuns:

Nu tin NICIODATA BANI LA MINE, ii las acasa, pentru ca daca ies afara cu ei, zic ca "ce are daca iau si eu un suc de 3 lei?, maine... sa merg sa mananc ceva in oras(inca 3 lei) si apoi cand te uiti in portofel, hopa nu mai am bani, da cum naiba i-am cheltuit? eu ii bag la saltea, vorba vine, sper ca te ajut