| gabitza05 a întrebat:

Problema mea e ca sunt o fire retrasa...ma integrez foartee greu. Sunt cls a 11 si cu colegii abia daca ne zicem buna.In cls a 9-a nu m-am bagat cu ei in seama pentru ca nu ii cunoasteam si imi era rusine iar acum toti si-au facut grupuri si mie mi-e rusine sa ma mai bag in grupurile lor.stau doar cu o fata care e colega mea de bank.Cu baietii din clasa nici nu vorbesc ca mi-e rusine. Ce as putea sa fac sad?

Răspuns Câştigător
| iceman a răspuns:

Buna
Nici eu nu eram foarte apropiat de unii dintre colegii mei de liceu, insa totul s-a intors la 360 de grade, in momentul in care am intrat in ultimul an de liceu, toti am devenit foarte apropiati, am inceput sa discutam foarte mult sa planificam chefuri, distractii, ce bacalaureat, cel mai important pentru noi era banchetul, unde m-an distrat cu ei asa cum nu a-si fi crezut ca o voi face la inceputul liceului.

Chiar si acum am o stransa relatie de prietenie cu fosti colegi de liceu.

Sfatul meu mai mult tupeu... vei vedea ca nu e totul chiar asa cum credeai.

cu respect iceman

4 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

La mine este putin.invers.
Adica, la inceputul cls a 9`a, era foate ~comunicativa~ si.sociabila.
Acum insa, dandu-mi seama de caracterul fiecaruia, pur si simplu nu-mi place sa-mi -petrec timpul prin bai, intr-o ceata densa de tutun, de-o "tai" cu cutitul.
NU! am cOnsiderat ca intotdeauna trebuie sa-mi petrec timpul alaturi de o persoana, de la care as avea ce invata.winking
Asa ca...eu merg la scoala cu Un scop happy
Sa-nvat, sa iau note, astept bacu` [cu toate ca-s doar a 10`a], si...treaba fiecaruia dupa.
Adica nu vreau sa-mi irosesc anii astia, ca dupa sa ajung sa regret.
Nu! pot sa ma distrez si in afara scolii, cu ceilalti prieteni ai mei.
Iar pentru problema ta [aici, am tot trancanit, doar pentru mine], perioada iti este fasta. [un nou inceput]
Propune-ti ca acum la inc anului, sa te schimbi...saluta-i..."hei salut, ce faceti?".nu stiu.orice doar, doar sa mai iesi si tu din aceea.gaoace, care te acopere.
Iesi cu capul sus! [poate ca in scrierile de mai sus, am fost putin egoista... dar, no way oh go on ]

| Elly4all a răspuns:

Buna, aici poti face pate din clubul nostru toti suntem prieteni sau aproapelaughing. dar eu ti-as sugera sa mai lasi timiditatea si sa te bagi in seama ce ai de pierdut.doar nu te vor manca.nu este bine sa fi chiar atat de timida mai bine o mai lasi deoparte.succes
ByehappyElly

| Wtf9000 a răspuns:

Bun venit in club, gaby. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt exact in aceeasi situatie ca si tine asa ca poate mai vrei sa vorbim despre asta.Adevarul e ca toate trec pana la urma da e greu.