| andrada a întrebat:

Buna!
s-a intamplat vreodata ceva foarte amuzant sau mai aiurea la scoala? orice numai sa fie niste povestiri funny legate de scoala... colegi, profi etc.
Funda la cine imi zice cel mai multe (si adevarate)

Răspuns Câştigător
| Daniel97 a răspuns:

Asta e funny rau: Noi avem o profesoara de franceza in varsta, pe la 55-60 de ani si e mica rau are cam 1, 4m.Si intr-o pauza eram cu cativa baieti pe langa catedra si vorbeam noi pe acolo, cand se deschide usa(asta in pauza) si apare profesoara de franceza cu o ridgla din aceea mai mica de 15-20 cm si spune,, Care o are mai mare?", evident se referea la rigla, dar dupa ce a plecat am inceput toti sa ne prepadim de ras, si baietii au inceput sa faca apropouri, a fost destul de amuzant.

2 răspunsuri:
| d1onn5o a răspuns:

In clasa a 11-a, am baut aproximativ toti din clasa vin cu ocazia majoratului unuia dintre noi(asta intr-o pauza). Orele ce au urmat profesorii simteau vag un miros de vin plutind agale prin casa, si au observat ochii putini ciudati ai elevilor.In scurt timp intra in actiune directorul liceulu, si ne verifica pe toti punandu-ne sa ii suflam in fata, sa vada daca am baut.Chestia s-a complicat si in final s-a ajuns la puncte scazute la purtare.
Poate nu pare amuzant, dar a fost, in special in ore cand negam toti in cor ca am fi baut ceva.

| SplashFire a răspuns:

In a 5-a.cred ca eram cei mai tampiti copii din scoala laughing.(acum sunt a 7-a big grin ) Dn-a diriginta ne-a luat o tabla dinaceea cu care scrii cu markerul. Iar noi am luat marker permanent rolling on the floor. In fiecare ora era tare greu sa stergem tabla (mai ales ca aveam burete de spalat vase) Am incercat diverse metode: cu suc, cu otet, cu servetele etc etc. Pana cand, in ora de franceza o fata s-a apucat sa stearga tabla cu picioarele (talpile). A facut asta de vreo 2-3 ori, pana cand s-a desprins de perete si a cazut rolling on the floor. Dupa ce ne-a pus-o inapoi, singura solutie era sa scriem pe foi uriase de hartie lipite cu scoci pe tabla. laughing