| aandraa000 a întrebat:

.sa incep povestea mea.am cunoscut un baiat in urma cu 2 ani(intr-o vara).am inceput sa vorbim iar el a plecat in Italia (acolo locuieste) si vine doar vara.vara aceasta cand a venit ne-am sarutat iar el a avut o relatie cu o alta fata.Dupa ce a plecat am inceput sa vorbim pe facebook,iar de o luna incoace ne puneam inimioare, imi zicea ca ii e dor de mine, ca vine de craciun si chestii din astea. apoi a urmat ziua lui iar eu am vrut sa ii fac o surpriza insa nu am reusit pentru ca el nu a primit mesajul. Dupa 2 zile am aflat ca din ziua cand a fost ziua lui vorbeste cu o alta fata care este tot din oras cu mine.lam intrebat daca este adevarat si a recunoscut dar a zis ca doar a glumit (ii spunea papusa, printesa si sa se vaa cand el vine ). am zis ok.doar ca acuma elinca vorbeste cu ea si parca se enerveaza cand aduc vorba de ea.acum nu mai vorbim ca inainte.ce sa fac? prietena mea a zis sa nu bag in seama toate astea doar ca nu mi-e totuna (ea l-a etichetat intro poza de-a ei ).va rog ajutati-ma.din cate am auzit eu fata aceea vorbeste cu mai multi baieti adica e genul mai "curva" cum s-ar zice.
help me

1 răspuns:
| resemnat a răspuns:

Din povestea ta, reiese faptul ca amicul tau e cam confuz. Adica de fiecare data cand incerci sa te apropii de el, el apare langa altcineva (bine, nu cred ca o face intentionat) dar daca simtea cu adevarat ceva pentru tine, nu ar fi stat cu alte fete, chiar daca e plecat si mai ales sa se afiseze cu ele!

Sfatul meu:

Incearca sa il uiti, chiar daca iti va fi greu, distreaza.te cat mai mult cu prietenele tale. Cu un tip confuz nu vei ajunge prea departe!

Numai bine!