| COcobro a întrebat:

Sa presupun ca am 18 ani. Vreau sa merg la facultate in constanta dar nu as dori sa stau in chirie. Cat dau in 6 ani mai bine imi cumpar unul si il am si dupa terminare. Din ce am vazut, in jur de 45-60.000 ajunge. Parintii au situatia materiala buna. Sunt curios cum as putea face cu creditul. Care sunt criteriile? Ceva cu prima casa merge?

6 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Mergi si imparte apartamentul cu altii. e mai interesanta viata asa.

| darrio2007 a răspuns (pentru cristimihailov):

Baiatul are bani. Cum sa se chinuie cu altii in acelasi apartament? Nu poate invăta.

| COcobro explică (pentru darrio2007):

Avand in vedere ca vreau la medicina, chiria o sa o dau in jur de 9 ani, deci 200 euro/luna, cine are o problema aici? Fa un calcul si spune-mi ce este mai avantajos! Cu cate sute, mii dau in plus? Prietenii doresc la drept, politehnica. Daca nu poti sa-mi raspunzi cu ceva legat de intrebare, te rog nu te mai obosi!

| darrio2007 a răspuns (pentru COcobro):

Daca poti face cum vrei tu este problema ta. Sper sa treci examenele pe bune si nu ca are tata bani. Succes!

| COcobro explică (pentru darrio2007):

Sunt pe idea, daca nu reusesti cu capul. mai bine stai acasa ca nu-i de tine

| darrio2007 a răspuns (pentru COcobro):

Acasa sunt. Si eu examinez studenti, baiete.