| blue_7670 a întrebat:

sa trec direct la subiect:d am slabit mult in ultimul timp si incep sa arat din ce in ce mai bine, numai ca mi s-a lasat pielea pe fata(este oribil) si pe corp si pe burta mai ales. ce sa fac? un sfat ar fi de folos! multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Marea ta greșeală este că nu ai făcut sport pentru a tonifia mușchii!
Dăi bătaie, ce mai stai!
Mult sport pentru a preveni efectele urâte și nedorite ale slăbirii (cumva bruște?).
Masajul în completare și te scoți.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la un medic sa afli care e cauza slabirii. E absolut anormal sa slabesti in halul asta, poate fi semnul unei grave probleme de sanatate.

| Irina a răspuns:

Mergi la un salon de remodelare si cere un tratament de electrostimulare, e cel mai indicat dupa slabire.

| gabrielutzu a răspuns:

Ma bucur ca ai inceput sa te transforni.
Imi plac fetele care au pielea lasata pe fata(sunt mai sadic).

| valsulnorilor a răspuns:

La capitolul trivia am scris un banc citeste-l dar e valabil pt.barbati la femei e mai greu.

| cdragosh a răspuns:

Din cate stiu exista ceva creme pe la farmacie care intind pielea in urma slabirilor bruste sau in urma sarcinii. In asemenea cazuri cred ca e recomandata parerea unui specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu cum crezi tu ca arati bine daca esti slaba si cu pielea lasata, dar in fine, este optiunea ta. dupa cum se vede o optiune total gresita, fara baza. o sa iti fie foarte greu sa iti revii dupa cura de slabire cu ajutorul sportului, mai ales la fata?¿?¿trebuia sa practici sport in timpul dietei si dupa si pe tot parcursul vietii tale. sportul este singurul care iti tonifica muschii.cand muschii se lasa, pielea nu mai are aceiasi aderenta pe suprafata lor.foarte greu, in unele cazuri numia cu operatii estetice. dar eu iti urez multa bafta, trebuie sa mergi la un instructor si la o cosmeticiana sa te invete ce trebuie sa faci.

| Mariana_8059 a răspuns:

Pai asta e efectul slabirii..Pentru ca pielea ta a fost intinsa cat ai avut grasime, acum cand nu mai e ce sa o sustina se lasa. Metoda cea mai ok e si cea mai scumpa ..liposuctia unde e nevoie.

| dkmarin a răspuns:

Lasa tigarilewinking