| Andy~~Black~~Underground~~Mafia a întrebat:

Buna/Sall tuturor...As avea si eu o intrebare vreau ca atunci cand deschid pagina de net sa nu imi mai apara pagina aia cu yahoo... vreau cu google sau cu orice ce altceva, unde trebuie sa dau pentru al seta sa-mi apara ce vreau eu?

Răspuns Câştigător
| St!L a răspuns:

Deshide internetul, acolo sus apare tools, dai pe tools dupa options si dupa introduci adresa care vrei sa iti apara atunci cand deschizi pagina de net!

3 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Urmeaza acesti pasi:
Start->Control Panel->Internet Options.
Sus iti va scrie "Home Page"->Adress: www.yahoo.com
In loc de "www.yahoo.com" scrii "www.google.ro" sau orice alt site vrei sa iti apara initial la deschiderea internetului.

| Rizer a răspuns:

Cel mai simplu stii cum faci? Te invat eu...
Deschizi internetul si dai www.google.ro apoi deschizi google si vezi ca iti apare acolo jos undeva sub google "selecteaza google ca pagina ta de pornire"(ceva de genul)si tu dai click acolo si iti apare pe viitor(adica imediat)google si nu-ti mai apare yahoo>sper ca ti-am fost de ajutor daca e ceva da-mi un mesaj privat.

| agrskate a răspuns:

Dai mouse2 pe iconita de pe desktop si dai la properties. La general prima optiune ai acolo 'home page' dai use blank pentru ca, cand vei deschide sa nu ti se deschida nici o pagina sa fie 'about:black' sau stergi ce scrie in chenar si pui www.google.ro, apply si ok. asta e tot:)