| andreea4ever a întrebat:

Saptamana asta mergem in excursie cu clasa si ma gandeam ca imi puteti oferi cateva sfaturi in materie de glume, farse, activitati etc. Mai exact: ce putem face pentru a ne simti cat mai bine? Voi ce faceti in excursie? big grin Multumesc >anticipatbig grin

1 răspuns:
| qLiveYourLife a răspuns:

Jucati jocuri de mima big grin de ex. scrieti toti pe o foaie (precizez ca trebuie sa fiti mai multi ), scrieti pe o foaie o actiune, un personaj, orice si puneti-le intr-un bol, trageti la sorti si de ex iei un bilet pe care scrie "Cenusareasa " si trebuie sa o imiti ca ceillalti sa o ghiceasca. cel care a scris actiunea sau personajul nu are voie sa zica nimic big grin cine ghiceste, trage urmatorul bilet. Sau povestiti din trecut, amintiri din clasa voastra, despre profesori, daca aveti in comun subiectul scoala e chiar bine big grin. Glume si farse vin si de la sine, e mai amuzant sa iti vina pe loc o idee si sa o pui in aplicare, de multe ori pe net nu gasesti ce farse vrei, dar puteti sa faceti farsa aia clasica cu pana si frisca pe fata laughing.
cam atatea idei mi-au venit thinking have fun!