| anonim_4396 a întrebat:

saptamana trecuta am stat la soare si m-am ars, insa mi-a trecut. sambata a inceput sa mi se ia pielea si ma manca iar sub sanul drept m-am scarpinat ft tare incat am facut buba si am rupt-o acum buba mea are niste crapaturi iar acolo este carne vie ce sa fac sa mi se lipeasca si sa-mi treacA? m-am dat cu pudra de talk, insa nimic. azi mi-am luat ceai de musetel sa ma spal si baneocin unguent. funda

2 răspunsuri:
| AdinaVreaDoarFunditeDePusInPar a răspuns:

O consultatie la medicul dermatolog e cea mai buna alegere.Doctorul va stie exact ce sa-ti faca, iar data viitoare nu mai sta la soare intre orele 11-16 si sa folosesti crema, palarie, ochelari de soare etc.Cel mai bine e sa te protejezi.

| Roxyuy a răspuns:

Da-te cu crema normala cat mai des si o sa fi bine in cateva zile.