| calinandrei55 a întrebat:

Scuzati categoria. As avea o rugaminte. Mie imi place foarte mult mirosul de spital si as vrea sa stiu daca nu stiti cumva un parfum sau un deodorant de camera cu miros de spital. Va rog sa fiti seriosi astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vai de capul meu! Pe mine mă înfioară mirosul din spitale, iar pe tine te obsedează?!
Ce anume? Clorul cu care se dezinfectează coridoarele? Al medicamentelor? Mirosul meselor de peste zi, oferite bolnavilor internați? Al formolului, cum tocmai spunea cineva?
Mie, singurul miros care îmi plăcea din spital era mirosul cafelei fierbinți, de la "automatul" care se afla chiar la ieșirea din spital...
Și crede-mă, răsuflam ușurată când făceam primul pas spre... aerul curat!

Dacă îți place atât de mult mediul spitalicesc, poate că ai o oarecare chemare spre... medicină. Învață, poate ajungi să profesezi într-un spital, atunci nu vei mai avea nevoie de spray-uri cu mirosuri... speciale! big grin
Văleuuu...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Formolul are un miros ideal de spital.Dar nu il gasesti in magazine.Doar pe la morga. Fara gluma.

| William a răspuns:

Ode de l'hôpital laughing

| ihaterain a răspuns:

Baga spirt laughing

| pietrean a răspuns:

Ne crezi tampi, chiar pe toti?
Daca vrei sa pui o intrebare inteligenta, la care vrei sa primesti un raspuns corect si tot inteligent, poti folos acest site, daca nu.....asteapta pana mai cresti, ca sa te maturizezi! Atunci, o sa-ti dam noi "funda".

| ElenaSA a răspuns:

Mirosul de spital...La ce te referi? La spirt, la clor? Poti sa cauti singur deodorantul potrivit mergand-este gratis-intr-um supermarket si mirosind deodorantele. Este o cale ieftina, simpla si placuta.