| CiocolaticaDulshee a întrebat:

scuze ca postez aici dar am nevoie urgent de ajutor, mi.a furat cineva azi parola dela mess si mi.a sters si fb.ul straight face Cum as putea sa le recuperez? crying(( Si parola si fb?

5 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Nu mai ai cum.

| TheAce a răspuns:

Cu mess-ul e mai greu sa rezolvi ceva, dar cu facebook-ul ai toate sansele sa rezolvi repede. Trebuie sa dai un mail la facebook in care sa spui ca ti s-a furat contul si sa dovedesti ca tu esti titularul de drept al contului. Poti face asta trimitand o copie dupa un act de identitate doveditor. Politica de siguranta e in general respectata si ei te vor repune in maxim 72 de ore in posesia contului. Poti incerca acelasi lucru si cu mess-ul dar acolo nu pot sa-ti garantez ca se va rezolva, nu stiu cat interes isi dau oamenii de acolo.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,sa inteleg ca aveai aceeasi parola si la mess si la fb nu? Pai nu prea ai cum sa le recuperezi, doar daca afli cine este persoana respectiva si ajungeti la o intelegere in asa fel incat sa alfi noua parola pe care a pus-o sau macar sa nu iti injure prietenii de pe messenger.Consulta-te cu prietenii, poate au ei vreo idee despre acea persoana, cine ar putea fi, etc, sau poate stiu ei vreo alta modalitate de a-ti recupera sau afla parola de la messenger.Intre timp, gandeste-te la persoanele cu care nu te-ai inteles bine in tot acest timp, probabil a fost cineva care nu te suporta!

| CiocolaticaDulshee explică (pentru LifeIsColour):

Pai faza e ca stiu cine a fost si nu e ca nu ne suportam, ba chiar ne intelegeam bine. Chiar acum putin timp am vb cu el, care era pe id meu si vorbea cu cineva crying Deci chiar vreau sa imi recuperez parola cat mai repede ca nu cimva sa le zica cine stie ce colegilor mei crying si aprolo, nu aveam aceeasi parola si la mess si la fb, dar erau facute pe acelasi id crying

| 1str a răspuns:

La yahoo e simplu. Dai la "Forgot your password " si daca iti mai aduci tu de aminte ca atunci cand ai facut idul ti-ai selectat doua intrebari " secrete " si ai dat raspunsul. No, alea pentru asta erau, dupa ce ai dat click unde am zis mai devreme completezi parca cu adresa de mail ( acelasi lucru ca si idul doar ca are @yahoo.com/ co.uk ) si apoi o sa iti ceara sa raspunzi la cele 2 intrebari.