| Vrincianu_Vlad_1990 a întrebat:

Buna sear' TPU. Asculta-ti putin povestea mea... Cand eram mai slab cu vreo 10 kg aveam o iubita, o iubeam foarte mult si acum o iubesc. Acum vreo 2 ani eram slab si ea ma iubea. Pe parcurs am inceput sa ma ingras si din cate am vazut a inceput sa se indeparteze de mine... si intr-un final s-a despartit de mine. Acum ea il iubeste pe cel mai bun prieten al meu care e foarte slab. Ce as putea face ca sa slabesc sa o recuceresc?
P.S. : sunt in clasa a 9.a

Răspuns Câştigător
| Mayar a răspuns:

Fa sport, gimnastica, vezi ce mananci, cat mananci si la ce ore mananci. Nu manca toate porcariile chipsuri, snacksuri, cartofi prajiti, prajeli i ngeneral, sucuri si chestii care au monoglutamat de sodiu [ sau scris in alta ordine, ca astia vor sa pacaleasca lumea] - te uiti la ingrediente si vezi ce scrie!

Si de acum inainte nu te mai ingrasa. Te-a iubit asa cum ai fost. Te-a iubit pe tine, insa tu te-ai schimbat. Ea nu iubeste alt om, ci pe tine, insa tu ai devenit altul. Nu ai ce sa ii bagi de vina la fata...

4 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Daca ea va fi cu tine doar fiind slab, nu are rost sa o recuceresti. daca te-a lasat pentru cel mai bun prieten probabil a fost si din alte motive. Eu te sfatuiesc sa mergi la sala si sa tii un regim alimentar dar daca o faci, fa-o pentru tine, nu pentru ea. Daca te iubea, dupa 2 ani nu te-ar fi lasat acum ca esti mai plinut.
Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treci peste... nu o iubeai la varsta ta iti zic eu, si daca o iubeai de ce ti ai bate joc singur de tine stand cu o persoana ca ea?

| SkyPilot a răspuns:

Nimic, odata ce o persoana nu mai are sentimente pentru tine nu mai ai ce face. Fa niste sport si orienteaza-te catre alta fata.

| peperonies a răspuns:

Ascultati*