| GossipThingLike a întrebat:

Am 14 ani si nu am avut nicio relatie pana acum, decat una care nici nu se poate numi asa, a tinut o saptamana si nici nu m-am vazut cu tipul, de fapt nici nu-l placeam.
In fine, am vazut ca tipele din orasul meu de varsta mea au mai avut relatii, care mai putine, care mai multe, dar aveau, si am senzatia ca nu ma place niciun baiat si chestii de genul. E normal sa nu fi avut vreo relatie pana acum? Ma simt ciudat.

Răspuns Câştigător
| anonimaaa01 a răspuns:

Nu ai de ce sa te simti ciudat. Ai doar 14 ani, o sa iti faci la iubiti de o sa te plictisesti.
Asa ziceam si eu ca nu ma place nici un baiat si ca de ce celalalte fete au iubiti si eu nu si dupa putin timp a aparut un tip si inca sunt impreuna cu el si am 15 ani acuma. Cand o sa te astepti mai putin o sa apara acel baiat pe care il astepti.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, chiar e foarte bine. Cel mai ok e dupa 15-16 daca chiar simti nevoia. Chiar vreau sa mai vad si fete care n-au prieten la astfel de varste ca prea a luat-o razna generatia asta. Felicitarile mele, ramai asa.

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu zic sa te simti ciudat daca ai o relatie la varsta asta. Daca altele de varsta ta au avut mai multe relatii pana acum, tie ti se pare un lucru bun si normal? Tu de ce trebuie sa ai ce au altele, sa faci ce fac altele? Traieste-ti viata ta, nu o copia pe a altora. Fereste-te cat poti de efectul de turma. O sa se gaseasca cineva si pentru tine, la timpul potrivit. Traieste-ti copilaria si bucura-te de ea cat poti!

| neutrino a răspuns:

Este foarte normal. Nu intra in panica, curand va veni si randul tau: esti pregatita pentru a avea o relatie?

| GossipThingLike explică (pentru neutrino):

Eu presupun ca sunt, si mi-as dori una, doar ca de fiecare data cand plac pe cineva, nu e reciproc.

| OldSoul a răspuns:

Aham, tu spui ca ai 14 ani si te plangi ca nu ai avut nici o relaltie dar cele de 20 de ani care nu au avut vreo relatie ele ce ar trebui sa faca?

| SkyPilot a răspuns:

Daca nu ai placut pe nimeni e normal. Nu intra intr-o relatie cu unul pe cae nu il placi, doar de dragul de a fi si tu ca altele.

| Rainmaker a răspuns:

Buna Gossip!
Anormal ar fi fost sa ai o relatie pana la aceasta varsta.Cu cat o ai mai tarziu, cu atat mai bine pentru tine.Vei fi mai matura, vei putea infrunta eventualele deceptii cu o minte mai coapta si nu in ultimul rand, pregateste-te pentru ea invatand din experientele altora.

| Jolenne a răspuns:

Chiar nu înețeleg de ce ar fi ciudat... La 14 ani e normal să nu ai prieten, iar de iubit nici nu se pune problema, pentru că deja implică alte lucruri. Eu îți doresc o copilărie frumoasă, pentru că ești încă mică și pentru că mai ai de copilărit, măcar un an, aș zice eu. Citește, dezvoltă-te pe alte planuri și lasă relațiile, pentru că nu reprezintă neapărat un scop în viață - mai ales la vârsta asta!

| speedY2 a răspuns:

E normal, nu esti ciudata esti normala si bravo tie. Cele din jurul tau te invidiaza ( pun pariu ca esti super ) pentru ca ele sunt niste panarame si tu esti o fata desteapta cu capul pe umeri. Daca reusesti sa ti asta pana la 18 ani esti un caracter care trebuie urmat. Am pe strada fete nici de 10 ani si sunt panarame...

| Lizbeth a răspuns:

Ce copile proaste! Fatuca, mai joaca-te cu papusile! Lasa iubitii sau alte tampenii!

| GossipThingLike explică (pentru Lizbeth):

Pardon?! Daca tu inca te joci cu papusile la 14 ani e fix problema ta, si nu-ti permiti sa ma faci pe mine proasta, daca ideea mea ti s-a parut gresita nu trebuie sa ma jignesti. Din cauza oamenilor ca tine se duce societatea de rapa.

| Lizbeth a răspuns (pentru GossipThingLike):

Cred ca e invers, de fapt.De ce ai vrea sa ai un prieten la varsta asta? Mi-e sila de tot ce inseamna baiat/posibila relatie.Violatorii,contrar opiniei generale, nu sunt niste "mosi" trecuti de 40 de ani, ci provin, mai degraba, din randurile tinerilor influentati de prea mult testosteron. Daca vrei sa te pazesti, fii cu ochii in patru si renunta la astfel de visuri(sau vise?)...