| croissant a întrebat:

Buna seara, am 25 ani si am momente cand simt ca viata mea e toata un esec. Nu am avut noroc in relatii. Uneori imi doresc sa nu mai exist ca sa nu mai sufar atat... Nu stiu ce sa fac ma simt deprimata...

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Are legatura tot cu cealalta intrebare?

E hai... este normal sa te simti asa acum.

Stiu cum este sa nu vrei sa mai existi, sa nu vina ziua de maine, sa nu mai suferi, sa nu mai auzi nimic si sa fie liniste. Mai ales noptile cand este asa de liniste sad

Dar daca la tine este vorba doar de o relatie... asta nu ar trebui sa te faca sa te simti asa. Este doar un moment. Momentele trec. Toate trec. Iti garantez ca daca o sa citesti aceasta intrebare peste ceva timp, o sa fii de acord cu mine happy

Cum am spus, toate, absolut toate trec. Lasa relatiile, nu lua in seama varsta. Era si o poza cu o femeie, de 30 de ani, zicea ca nu are copii, nu este casatorita si isi traieste viata la maxim.
Evident ca nu este cazul tuturor, dar axeaza-te pe viata ta, atunci cand esti sigura pe tine, traiesti asa cum imi place si esti fericita, lucrurile pe care le vrei nu o sa intarzie sa apara.

Iti propun ca de maine sa te simti mai bine, sa faci diferite activitati pentru tine, glumeste, razi, simte-te bine si impune-ti ca esti fericita. O sa te simti muult mai bine. Lasa baietii acum si relatiile lor, nu au meritat, asta este. O sa vina si persoana potrivita, cum am zis. Nu o sa vina acum din cer sau maine, sau chiar peste 2 zile. O sa vina cand trebuiewinking

Hai, sus...
Pana atunci, iti doresc o seara minunata! ^^

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai terminat cu partenerul din nou, ajungi tu la vorbele mele cand zici... nu mai e nimeni serios in zilele astea. Te adaptezi situatiei viata nu e asa fidela cum ar trebui sa fie

| Ofiintă a răspuns:

Norocul nu vine forțat.
Avem aproximativ aceași vârstă. La rândul meu n-am pe nimeni pentru că nu am găsit pe cineva potrivit.
Pe de altă parte, nu fac o dramă din asta.
Aș mintii dacă as spune că nu îmi doresc sau că nu este oarecum frustrant uneori, de multe, de cele mai multe ori.
Eu gândesc altfel, decât să mă simt singură în interiorul unei relații. Asta pentru că am avut o relație de acest gen, prefer să fiu singură cu mine însămi si nu bătaia de joc a cuiva.
Este intr-adevăr greu să găsești pe cineva potrivit. Te lovești de multe ori de bărbati cu abordări superficiale, care nu stiu ce isi doresc, prin urmare te adună si te amana.
Asta nu ar trebui să te debusoleze, însă puțină răbdare nu strică.

| Violleta2022 a răspuns:

Norocul ti-l faci singura in functie de ce alegi tu, singura!
Evident ca ai ales numai gresit, odata ce tot singura esti.
Data viitoare focuseaza-te sa alegi altceva de ce ai ales pana acum si EVITA cu orice pret sa repeti greselile din trecut.

| Catrice a răspuns:

Suntem de-o seamă și mă doare fix undeva că nu am relație, nu-s in depresie din cauza asta, nu disper, nu mă gândesc la sinucidere. Trage și tu concluziile.

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Ai mașina timpului? În fiecare zi la tine este o vârstă nouă, cred că le extragi din vreo pălărie, trollule. laughing

| Catrice a răspuns (pentru Celcestietot):

Da,nea' troll detector, the fac cu o tura? E cu reducere pentru matale, 500 leihee hee

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

Pai si nevastoiul?

Sau tu esti a lui Gojo Satoru ^_^

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu-l știu pe tip...e bogat?
Care nevastoi?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Catrice):

A... o dai pe de-astea smug

| Catrice a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu știu despre ce vorbești...

| Celcestietot a răspuns (pentru Catrice):

Asta n-a avut niciun sens...

| Celcestietot a răspuns:

Buna! Doar nu ai dat de persoanele potrivite, pun pariu ca daca ai mai incerca vei gasi ceea ce trebuie.winking

| siriusblack98 a răspuns:

M-ai omorat cu problemele in dragoste. Desi iti vad mereu intrebarile nu m-am bagat sa iti zic ceva pana acum. Ca varsta suntem apropiati, nici eu nu am avut noroc pana acum dar nici nu imi pasa prea mult de asta. Totusi nu pot intelege de ce unii va doriti atat de mult pe cineva langa voi si nu puteti sa fiti fericiti si singuri. Adica sunt atatea avantaje cand nu ai o relatie. Libertate, liniste, mai multi bani (de regula), mai mult timp liber, nu dai explicatii, nu ai parte de drame, de gelozii si alte rahaturi. Pe cand la o relatie dupa vreo 2 ani esti ca la puscarie. Sa nu mai zic ca monotonia pe mine unul ma face praf. Si in plus, sunt multe alte lucruri mult mai importante pe lume de facut decat o relatie. O relatie nu iti garanteaza fericirea pentru ca nu esti singurul/singura care ia decizii.

| mgtow a răspuns (pentru siriusblack98):

Asta zicea ca are probleme cu urechea sau uita chestii si tot asa partener terminat altul terminat altul. Se invata minte pana la urma ca nu mai e ca inainte acum mai multa lume traieste independenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de parere ca eșecul in amor nu inseamna esec in intreaga-ți viețuite. Viața reprezinta mai mult decat romanța. Da, este foarte importanta, dar nu este totul, iar in ziua de azi este cu atat mai greu, datorita mentalității iluministe, moderniste. In schimb, daca in locuiesti la casa parinteasca, daca nu ai o slujba, daca nu ai terminat 8 clase, daca nu ai pasiuni sau tovarași/tovarășe și daca nu ai un caracter de care esti mandra ATUNCI as intelege sa spui ca viata ta e un eșec. Dar nici atunci! Căci oricand poti ținti spre mai bine.