| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc sa nu mai exist, viata e foare urata si nu stiu cat mai pot rezista

Răspuns Câştigător
| Poetul_Razvan_1990 a răspuns:

Rezista ca si eu am trecut si in contiunare sufar asa cum am suferit mereu 6 ani dar am rezistat asa trebuie sa faci si tu nu renunta la lupta cu suferinta

18 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este adevarat! Si eu am trait asemenea momente si-mi aduc aminte cu rusine ca eram pe marginea prapastiei si vroiam sa ma arunc. Viata are si grele si usoare. Eu am trecut peste ele gandindu-ma ca las in urma o impresie proasta si ca dincolo trebuie sa dai seama pentru gestul nesabuit. Mai gandeste-te. Mergi si reculege-te intr-o biserica. Nu conteaza de care. Si Moschee sa fie. Toti avem un Dumnezeu nu conteaza cum ii zici.

| fabiola a răspuns:

Poate ne spui si noua de ce e urata viata, de ce o vezi asa? De ce te lasi infranta?

| IMC90 a răspuns:

Asa, si? Ce te face sa crezi ca ne pasa?

| Liviu_2019 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine.Conteaza mult si motivele pentru care ai starile astea.

| missoriginal a răspuns:

Ok! Stii ce?
Chiar m`am saturat sa vina fetite din`astea care daca le-a parasit iubitu' gata! se omoara
Stii ce? Ok. Du-te si aruncate de la etaj!
Sunt oameni a caror viata chiar e una grea si au motive bine intemeiate sa sufere sa sa`si doreasca sa moara dar tu, te rog! Sunt oameni paralizati, copii orfani, oameni fara locuinte...
Nu ma intereseaza daca acest mesaj va deranja pe cineva pentru ca asta e realitatea si sa stiti ca exista lucruri cu MULT mai grave decat o despartire.
Si eu am trecut prin faze de genu,, Te iubesc si nu pot trai fara tine''dar sa fim seriosi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treaba ta! Pe mine nu ma afecteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| MasterYoda a răspuns:

Te ajuta CFR-ulwinking

| XxBlueRosexX a răspuns:

IMC90 un raspuns mai prost ca asta nu ai gasit?

| XxBlueRosexX a răspuns:

Am aceeasi situatie ca si tine in ultima vreme...sa desp prietenul meu de mine ma cert cu ai mei mai mereu stau tot singura plang si sunt mereu trista si suparata, de catave ori am vrut sa imi iau viata dar nu rezolva nimic...acum sunt putin mai bine dar tot trista sunt. Un singur lucru gandeste-te la parintii tai care te iubesc si cat o sa sufere daca nu mai existi, iesi cu prietenii distreazate si o sa vezi ca va iesii curand soarele si in viata taviata e frumoasa chiar daca spui ca nu e o sa vezi ca asa ewinking

| ionut1134 a răspuns:

Si eu imi doresc aproape mereu sa nu exist sa plec de acasa... sa ma omor tot felul de chiesti dar trebuie sa fi puternic/a cred ca stiu cum te simti abandonat/a nime nu te vrea toti prieteni se comporta urat cu tine daca vrei sa vb cu cineva zi-mi sa-ti dau id meu daca este cum zic eu cred ca te pot ajuta

| John90 a răspuns:

Cu toti mai avem momente proaste in viata important e sa inveti sa treci peste ele

Răspuns utilizator avertizat
| Emin90 a răspuns:

Suge o ceapa laughing

| radutu1299 a răspuns:

Nu mai gandi negativ.Incearca sa iesi pe afara cu prietenii sa iesi cu o fata etc.
O sa vezi ca o sa ti se para foarte frumoasa viata. Viata e ca la fizica(variabila). Incearca sa o variezi spre pozitic(bine)

| nastydream10 a răspuns:

Hey...gandestete ca in tara asta mai sunt inca vreo 17 milioane de oameni(restul probabil se simt binebig grin) care vor ca tine si care cred ca viata e urata.Nu poti fi las si sa dai inapoi, trebuie sa lupti si sa continui :p

| AnnNaaa13zxxs79 a răspuns:

Nu gandi asa. ce s-a intamplat? e de rau? daca vrei sa vorbim eu sunt ana carp pe facebook. nu gandi asa! sad imi pare rau!

| Alexaanorexicaa a răspuns:

Nu gandi asa. Daca viata e nasoala, bateti putin joc de ea. Fa un party cu prietenii(daca ai), fa mult sex big grin, nu te mai interesa de altii, bea alcool si trece tot big grin Nu zi acum ca te "influentez rau", dar decat sa te omori, ceea ce e deja o mare greseala, mai bine-ti bati joc la maxim si mai ai si parte du putina distractie big grinSa-ti fie indiferent straight face