| croissant a întrebat:

Bună seara! Am o poveste ceva mai lunga. In septembrie m-am despărțit de iubitul meu și m-am întors acasă iar de doua săptămâni am decis sa ne împăcăm și să mă mut la el. Odată ce m-am mutat la el, in acelea două săptămâni ne-am certat iarăși aproape mai mereu. Nu vad să meargă, este foarte posesiv, nu mă lasa sa plec la țară cu ai mei cu toate că l-am chemat și pe el, vrea sa mergem doar noi doi etc este foarte puturos, nu muncește nu face nimic! Mi-am făcut bagajele iar mâine de dimineață când plec la job intenționez să le iau și să nu mai vin. Poate sa îmi facă ceva din punct de vedere legal? Să mă dea in judecată sau ceva? Mereu mă amenința că el a plătit de fiecare data mai mult când am ieșit dar nu i-am cerut eu asta!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are cum sa te retina si nici sa-ti afca ceva, dimpotriva, tu poti sa-l actionezi legal ca te-a tinut cu forta...
ia-ti valiza si pleaca in lume, ca nu merita sa stai cu asemenea om!
Era de asteptat sa se comporte asa, ca niic un om nu se schimba, doar se preface si apoi se comporta mai urat ca prima oara.
Relatia asta nu are viitor fericit, fiind demult incheiata si terminata.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poate nimic.

| VoidEternal a răspuns:

Să te dea în judecată? Pentru că a plătit mai mult la restaurant? laughing Glumești, nu?

| haileewatson a răspuns:

Intrebarea mea este, de ce te-ai mutat cu un barbat care nici macar nu munceste? El ce aduce in relatia asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De banii pentru care te amenință să îi dai îi spui că nu are ce să îți facă.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Bună,dacă nu te mai face fericita, renunță.
De ce sa trăiești cu o persoana care nu te lasă să mergi unde vrei tu și toate cele?,
Se vede ca este toxic, o persoana care te iubește îți permite să fii fericita, nu îți ia libertatea.
Cat despre " am plătit de fiecare data", " te dau în judecata ", omul te manipulează și atat.
Dacă o sa trăiești incontinuuare cu omul asta o sa fie fix genul de leneș și alcoolist care nu face nimic și femeia care muncește și întreține toate nebunia asta.