| Ana_4655 a întrebat:

Am o relatie de 1 an si 3 luni cu baiatul pe care il iubesc foarte mult. Ne intelgem foarte bine numai ca eu devin din ce in ce mai geloasa. Nu mi-a dat pana acum nici un semn ca ar avea pe cineva sau ca ar vorbi la telefon cu altcineva. Ne vedem la 2-3 zile numai ca nu ma stapanesc sa nu dau motiv de cearta "alta criza de gelozie". Il iubesc foarte mult si nu vreau sa-l ranesc sau sa-l mai acuz de ceva de ceea ce nu face. De ce ma tem ca ma insala mereu? il visez ca ma insala, ca este cu alta fata. Va rog dati-mi sfat. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dicualex a răspuns:

Pai "Zidul" relatiei este Increderea, iar tu ai inceput sa nu ai incredere in el, Treaba e ca tu poti face o Criza de gelozie sa va certati rau, el o sa plece, o sa va despartiti si atunci tie o sa-ti para rau.
Sfatul meu, Calmeaza-te, gandeste situatia punct cu punct, Ca vorbeste cu alta fata la telefon sau ca vb cu ea fata in fata, ca iese la un suc cu prietenii si sunt si alte fete, ar trebui sa stii ca a fi intr-o relatie nu inseamna neaparat sa Stai cu persoana iubita, pentru ca pana la urma or sa fie aman 2 plictisiti unul de altul si fiecare cauta aventuri noi.
Deci :
incredere = Stabilitate
Libertate in relatie = Relatie de lunga durata [ Pentru ca nu o sa se plictiseasca nimeni unul de celalalt ], spun asta pentru ca am vazut si am auzit o gramada cazuri

Succes si Relatie fericita laughing

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Constientizeaza faptul ca relatia voastra nu va merge daca tu nu ai incredere in el.o relatie de durata care inca vrei sa mai continue,trebuie in primul rand sa se bazeze pe incredere incearca sa iti scoti ideea asta din cap ca te inseala atata timp cat spui ca nu te inseala,cand ai sa vezi ca se raceste de tine ca nu te mai cauta ca inainte atunci poti intra la banuieli ca ar avea pe altcineva, dar pana atunci e ok fi-ti fericiti altfel se va termina totul, nici el nu iti va suporta mult aceste iesiri

| IloveME a răspuns:

Iubire fara gelozie nu exista! te-ai obsesionat cu gandul ca-si va gasi alta!
cat despre vise, s sp ca, la ceea ce te gandesti ziua visezi noaptea!

| Irina_1467 a răspuns:

Daca tu crezi ca el are pe alta, el chiar are!
http://www.stilultau.com/......te-insala/

Sper ca o sa te ajute. Trust him.