| Aduuu16666666 a întrebat:

Buna seara. Am si eu o problema mai delicata si as vrea ajutorul vostru. Cand consum alcool ma inrosesc tare la fata si pe piept. Am problema asta cam de un an. Pana anul asta nu am mai patit asa ceva. Mai patesc asta si la emotii. Cand ma emotionez din diferite lucruri ma fac ca racul la fata si la urechi. Simt ca imi ard fata si urechile. Stiti ce as putea sa fac? La ce medic sa ma duc. A mai intalnit cineva problema asta?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Corpul stie ce vrea si te atentioneaza cand nu poate sa primeasca ceva, aratandu-ti.
Poate este cazul sa eviti alcoolul... fiindca iti creste tensiunea arteriala.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si eu stiu pe cineva care pateste asta. Zice ca dezvolta un fel de alergie de la alcool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ceva ce se întâmplă și altora. Cunosc persoane care se înroșesc la față când consumă alcool. happy

| Aduuu16666666 explică (pentru anonim_4396):

Dar eu nu pateam asa ceva. Si deia as vrea sa tratez cumva cauza... sa aflu cam de la ce este mai exact

| LostForForever a răspuns:

și eu mie când mie rușine ma fac roșu la fața si urechile la fel și simt o caldura pe fața mare și urechile parca îmi iau foc laughing)) ma blochez complet nici un sunet nu pot scoate laughing)

nu am pățit niciodată așa ceva când am băut alcool acum multă vreme din băut băut băutura plângem cu muci la gură laughing))

| Aduuu16666666 explică (pentru LostForForever):

Nici eu nu am mai patit. De vreun an asa tot mi se intampla... daca am depasit 3. Beri gata? numai zic daca beau tarie... imediat ma inrosesc

| LostForForever a răspuns (pentru Aduuu16666666):

Pai nu mai bea o sa dai in alcolie și atunci vei avea probleme de sănătate eu doar ti-am spus alegere este a ta dacă vrei sate lași sau nu

| Cosmin89321 a răspuns:

Bea mai mult mai des ca sa dezvolti toleranta

| Aduuu16666666 explică (pentru Cosmin89321):

Nu cred ca asta ar fi solutia