| Florin_Badica_1989 a întrebat:

Am un vecin care ma deranjeaza in ultima perioada ( de fapt nu el, mirosul din casa) ce pot face? Mentionez ca individul locuieste pe palier cu mine si pe fiecare seara se simte un miros foarte urat de iarba(drog), mentionez ca omul are probleme cu legea din cauza drogurilor( de 2 ori l-au cautat mascatii dar nu i-au facut nimic ), banuiesc ca omul este si distribuitor deoarece foarte multi indivizi vin pe la el. Nu ma intereseaza ce face el, doresc doar sa nu mai simt acel miros intepator pe holul blocului avand in vedere ca de 1 sapt am devenit tatic, va multumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te muti de acolo. E periculos. Cine stie cine-i pune bomba.

| Florin_Badica_1989 explică (pentru anonim_4396):

De ce sa nu se mute el? Mentionez ca din 6 apartamente care sunt pe etaj, 4 avem copii sub 3 ani

| PsyhoChild a răspuns:

Buna Florin. In primul rand te felicit pentru copil. Poti rand sa vorbesti cu administratorul despre aceste probleme pe care le intampini.Cel mai bine este sa vorbiti toti trei mai ales ca ai si copil si sa le spui despre pericolele la care este expus. Daca nu se ajunge la nimic macar spune-i sa tina geamurile deschise cand consuma iarba. Explicai calm. Poti vorbi si cu ceilalti vecini daca si ei au o problema cu asta.

| Florin_Badica_1989 explică (pentru PsyhoChild):

Problema este veche in bloc si se pare ca omul nu intelege, iti dai seama ca daca am vazut mascatii de 2 ori la usa la el am crezut ca se potoleste, cei drept sa potolit vreo 2 luni dar a inceput iar dezmatul in bloc sad

| Ara997 a răspuns (pentru Florin_Badica_1989):

Vinde si muta -te. vb serios. si vinde fara sa faci valuri pe tema asta.