| claudiuflorin a întrebat:

Ce parere aveti despre moldova moldoveni? Dar nu ce-i din chisinau oamenii sunt mai inteligenti civilizati decat moldovenii din romania. Se iau de tine nu te lasa in pace, se bat pe strada se fura... te omoara pe strada, asa gandesc si cei din constanta bucuresti au afirmat ca moldovenii sunt niste retardati prosti, sunt cei mai rai oamenii moldoveni dar sunt si oameni buni cu care sa te intelegi educati vorbesc frumos, dar mai putin! Eu cred ca nu conteaza unde esti unde traiesti ce faci, ce mananci cum te comporti... conteaza sa fii educat si sa traiesti aproape de Dumnezeu!

2 răspunsuri:
| pavel_9865 a răspuns:

laughing cine v-a zis prostia asta? Stiti cum e padure fara uscaciuni nu e nicaieri.Si in Bucuresti si oriunde poti gasi oameni prost crescuti nu numaidecat in moldova. Daca vii in Moldova ce te iau oamenii la bataie sau te injura laughing nu e adevarat. Eu va recomand sa venit in Moldova sa vizitati locurile ca sunt niste locuri minunate si o sa vedeti si cum e lumea

| pavel_9865 a răspuns:

laughing aveti o porere total gresita