| DacaVreiSaVeziNimikTeRogSaDaiUnCLICK a întrebat:

Buna seara/dimineata/ziua
eu sunt una din fetele plictisitoare din clasa
nu sunt enervanta, imfumurata, zgarcita sau rautacioasa insa nu sunt bagata aproape deloc in seama de colegele mele (ma refer la cele care se cred cele mai mari si mai tari chiar daca sunt foarte nesimtite-scuzati vocabularul)sunt a 7-a
ce as putea face ca sa fiu si eu bagata in seama?
eu sunt si timida ia daca zic ceva lor nu le convine si incep sa faca figuri sau sa ma insulte dar eu nu tip la ele sau le jignesc ci tin totul in mine si parca uneori imi vine sa plang
odata am venit plangand acasa fiindca din greseala am zgariat o colega si ea si celelate 2 fete fitoase si-au batut joc de mine(mentionez ca si ea era una din cele 3 fitoase ale clasei)
ce pot face?
vreau sa fiu si eu sa fiu bagata in seama
poate unii din voi imi vor spune sa ma imbrac mai cool dar nu are rost
P. S.:adevarul este ca sunt mai grasuta(am vreo 7-10 kg imi plus decat ar fi trebuit)laughing

4 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

Pai ok.sunt 3 fete fitoase. tu de ce vrei sa fi ca ele? si in plus alea 3 nu fac cat toata clasa, mai sunt si fete si baieti draguti cu care poti vorbi sau daca nu, mai sunt cred ca cel 10 copii in toata scoala care te-ar aprecia asa cum esti.smug

| kidddo14 a răspuns:

Eu spun ca nu are rost sa te porti bine pentru persoane care nu merita. Daca fetele alea se poarta asa pentru aspectul tau inseamna ca sunt prostute.Eu sunt de parere ca decat sa ai prieteni falsi mai bine nu ai de loc, iti poti fi chiar tu un prieten adevarat.
Dar daca tu vrei sa te schimbi pentru cineva, atunci poti sa incerci sa slabesti.Nu manca dupa ora 18, evita painea, fa mult sport, alearga dimineata prin fata blocului sau seara. O sa slabesti si o sa te prinda bine orice hainawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu le placi, nu inteleg de ce vrei sa intri in gasca lor? incearca sa iti faci alti prieteni, prieteni adevarati.lasa timiditatea la o parte si demonstreaza-le ca esti mai buna ca ele prin felul tau de a fi, fara a le imita comportamentul...si nu uita ca roata se invarte pe toate partile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te lua dupa ele si evitale. Nu intra in grupul lor pentru ca vei deveni o toapa. Daca se iau de tine si zic ca tei ingrasat spune-le ca nu ai mancat din farfuria lor si ca nu ai ajuns sa le ei mancarea de la gura ca sa poata ele sa te faca grasa.