| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fiu mai ...bagata in seama la scoala ca sa zic asa. adica recunosc ca sunt mai izolata si nu ma bag in grupuri. dar asta nu e singurul motiv : nu ma bag pentru ca...colegii nu imi zic sa plec etc dar parca simt ca nu prea au ce vorbi cu mine. Vreau sa fiu mai " adorata "batting eyelashes. Nu sunt distractiva, cool dar macar sunt buna si ii inteleg pe toti. Doar cateodata mai vorbesc cu colega mea de banca dar ea sta si cu alte colege. Mai vorbesc cu 2-3 si restul nu ma baga in seama. Nu ca as fii enervanta si rea dar pur si simplu nu sunt distractiva. Toate colegele ( in afara de 4 care sunt nedespartite) vorbesc cu o fata ruxi. nici ea nu se baga in grupuri, recunosc e mai silitoare ca mine, rade mereu etc. Eu ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Sa fii sigura pe tine, sa nu mergi cu capul in pamant, sa nu te dai mare ca stii multe, sa raspunzi printr-o gluma atunci cand te intreaba cineva ceva si se poate face o gluma din ce zice, dar fara sa jignesti pe nimeni. Bafta!

| alexbricucleo a răspuns:

Eu ti-ai zice ca nici eu nu sunt bagata in seama de catre un baiat nesimtit asa imi spun pararea mea sa iti cauti alt copil cu care sa vb

| Nicolaie_DaNutzu_2001 a răspuns:

Pai in primul rand nici eu nu am fost bagat in seama de colegi ce trebuie sa faci este sa faci ceva ce ei nu poate sa faca cum ar fi sa-i faci invidiosi dar daca esti fata nu ar trebui sa fie vreo problema toti baieti dacas destepti trebuie sa bage fetele in seama. Eu bag toate fetele in seama de aceea ma vor pe langa ele toate fetele dar cel mai bun lucru este sa-i faci gelosi si tu sa fii mereu cu zambetul pe buze pentru ca este ca vorba din batrani chiar daca roata ii patrata tot se intoarce ea odata iti urez succes