| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara dragilor!
Am un verișor care în ciuda faptului că are 18 ani, încă nu are o maturitate specifică să spun așa cum au alte persoane de vârsta lui. Nu înțelegeți greșit, este o persoană foarte inteligentă, dar unele reacții, felul în care vede lumea, felul în care visează, timiditatea, roșeața pe care o are tot timpul în obraji, iubirea pentru Dumnezeu, natura, copii, vise mi se pare wow..Adică este atât de inocent, de copilăros, respectuos și dulce de a dreptul încât nu am cunoscut pe nimeni vreodată in acest fel, eu personal nu consider ca e ceva neînregula, doamne fereste, dar unele rude sunt socate ca nu a fumat, băut, nu a avut o prietena și nici nu o sărutat vreodată vreo fată, nici nu mai zic de alte lucruri.
Aș vrea o părere din partea voastra.
Vă multumesc!

8 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Pai parerea mea despre el tinde sa fie una buna din ceea ce imi spui tu. Acum problema e ca viata nu e inocenta, copilaroasa si respctuasa si nici oamenii nu sunt. Problema e ca trebuie sa se maturizeze si sa invete sa traiasca mai cu picioarele pe pamant si nu ma refer la bautura si fete ci la faptul ca pentru a te descurca ai nevoie de experinta si asta o capeti incercand diferite lucruri dar fara sa exagerezi cu nimic.

| RAY a răspuns:

Ai prins drag de el si vrei sa fi iubita lui?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Nu vreau să fiu iubita nimanui?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine faci

| Catrice a răspuns:

Wow! Tipul asta e exact ca mine! Crezi că mă poți pune în legătură cu el?

| SilentRain a răspuns:

Cunosc și eu o "dubioasă" care e considerată sfanta, nici pomeneală să fie sfânta sau unică pur și simplu așa este ea (cu siguranță are și defecte, cu toți le avem )

| Mynameis93 a răspuns:

Mie mi se pare foarte normal.Probabil ține şi de educația care i-a fost oferită. Sincer, eu îl admir.Să nu fumeze, să nu bea, să nu fi avut o iubită până la 18 ani mi se pare wow.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Am cunoscut un tip exact cum ai descris, de ce ai crede ca particularitatile astea nu il fac un tip matur? si nu vad care.i intrebarea