| MihailaMariusDenis a întrebat:

Bună seara, in clasa a-5 s-a organizat o excursie am dat avansul 150 lei am anunțat înainte cu 2 săptămâni că mă retrag, acum sunt clasa a-8 și profesorul nu vrea să-mi dea banii înapoi, ce pot face?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parintii pot face reclamatie la directorul scolii., atasand chitanta cu care ai platit avansul in clasa a 5-a.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai avansul tocmai asta inseamna. Ca organizatorul sa aiba ceva in caz ca te razgandesti. In multe situatii se cere avans (de ex pentru o lucrare personalizata, pentru o programare la salon, pentru o rezervare de restaurant etc), avansul nu se returneaza pentru ca de asta e avans.

| MihailaMariusDenis explică (pentru Furnicuta000):

Am găsit un alt elev să meargă în locul meu a platit 200 de lei cât costa excursia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând să le spui părintilor tăi iar apoi directorului școlii, prezentând ca dovadă chitanța (dacă o mai ai).