| Qwertyuop2389 a întrebat:

In ultima vreme am o stare nasoala.Starea asta o am de la începutul verii.Nu stiu ce se întâmplă, dar in ultima vreme sunt oarecum deprimat, nu am chef de nimic, cand ies pe afara ma plictisesc, in ultima vreme a inceput sa imi placa sa invat si ma preocup cu alte lucruri.Dar tot ma simt asa. Oare de ce? Am 16 ani, iar la sfarsitul lui aprilie mi s-a intamplat un lucru groaznic, m-am despartit de o fata la care am tinut foarte mult, efectiv numai puteam nici sa dorm din cauza asta, am fost in starea asta cam 2 sapt, si acum ma mai gandesc din cand in cand la ea.Ce sa fac? Sa fie de la perioada asta a adolescentei? Sau e din cauza lucrului aluia?

DAU FUNDA! happy

8 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Păi de ce te-ai despărțit de ea? Ori a fost din vina ei deci nu ține la tine, deci e o idioțenie să îți bați prea mult capul cu asta căci nu ai pentru ce, ori ai greșit tu și acum ce poți face e să îți asumi faptele.

| Qwertyuop2389 explică (pentru T0T):

Am fost foarte grijuliu mereu.Ea s-a despartit de mine ca cica eu sunt imatur ( ca am simtul umorului) si ca nu ne potrivim si ca s-a luat ea dupa nu stiu ce prieteni, si ***.

| T0T a răspuns (pentru Qwertyuop2389):

E clar că nu ținea la tine. Cum ar zice cineva, PUnct. De ce te afectează persoanele cărora nu le pasă de tine?

| Qwertyuop2389 explică (pentru T0T):

Nu stiu...

| Qwertyuop2389 explică (pentru T0T):

Poate din cauza ca am tinut la ea...

| T0T a răspuns (pentru Qwertyuop2389):

Păi nu merită să jelești după una ce nu ți-a împărtășit sentimentele. A fost și vina ta că te-ai atașat prea repede, fără să o cunoști îndeajuns. Însă ar fi cazul să treci peste. Mi se pare penibil să nu îți mai trăiești viața pentru un om ce nici nu a ținut la tine. Ești chiar atât de slab psihic?

| Qwertyuop2389 explică (pentru T0T):

Nu.Dar nu asta am vrut sa zic.Nu din cauza asta nu mi traiesc viata, intrebarea mea era daca are vreo legatura chestia asta cu starea mea de deprimare.De trecut am trecut peste chestia asta, doar ca ma mai ia gandul spre ce s-a intamplat, dar asta nu inseamna ca inca jelesc dupa ea.

| T0T a răspuns (pentru Qwertyuop2389):

Asta ar trebui să știi mai bine tu. Să știi că sunt oameni care se simt ca tine și nu e neapărat pentru că au avut o relație sau nu. Sunt situații și situații. Pot fi diferite cauze.