| meowmeowmeow a întrebat:

Ămn, în ultima vreme nu prea am chef de nimic şi efectiv sunt obosită şi mi-e somn tot timpul. Şi dorm foarte mult. Dacă înainte mă culcam pe la 4-5 dimineaţa, acum sunt zile în care mă culc şi la 22:00. Am citit că persoanele care sunt în depresie de obicei au insomnii, dar mai sunt şi excepţii, când este exact invers.
Deci. Sunt în depresie sau ce? Oricum starea pe care o am *adică mă simt ca un rahat* o am tot timpul, dar faza cu somnul a apărut de curând.

4 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Ti-ai stricat peogramul de odihna

| Memecy a răspuns:

Specialiştii susţin că somnul până între orele 22 şi 24 sunt cele mai bune ore de somn. Nu cred că eşti în depresie. Corpul e obosit şi acum îşi cere dreptul, aşa că nu te stresa.

| MaliciousDeath a răspuns:

Hipersomnia e doar un simptom.Cauzele pot fi mai multe, printre care si depresia.Dar nu e o regula, doar pentru ca ai o stare nasoala, esti obosita si ti se face somn mai devreme nu inseamna ca ai depresie.

| TimoTimo a răspuns:

Vina e doar a ta. Te-ai culcat la 4-5 dimineata iar acum corpul tau are nevoie de odihna.