| Oviatafrumoasa a întrebat:

Bună seara. Iubitul meu are o verișoara de vârstă noastră cu care sincera sa fiu ma înțeleg bine dar lucrurile sunt puțin ciudate. Ei au copilărit împreună un timp și ea este mai lipicioasa de fel, mereu se agață de el și chestii de genul ăsta. Dar niciodată nu a fost asa lipicioasa ca de când am apărut eu în discuțiile lor. Eu sunt împreună cu el de 3 ani și am cunoscut-o la începutul relației dar nu prea am stat de vorba pentru ca sincer nu aveam ce vorbi. Acum, de puțin timp ea are probleme mari cu iubitul ei iar iubitul meu încearcă sa o ajute. De vreo 3 zile o mai vizitam la locul de munca când putem și stam de vorba. Nu sunt geloasa pentru ca e vara lui și ar fi nebunesc. Dar am impresia ca ea nu prea ma place și vrea sa îmi facă în ciuda cu relatia ei cu iubitul meu. Îl strânge foarte tare în brate, îl pupa, spune mereu ca îl bate, ca îl iubește, rade la toate glumele lui dar la ale mele nu, vrea mereu sa-l hrănească cu mâncarea ei. Gen e ciudat cât de lipicioasa e cu el când el nu oferă lucrurile acestea înapoi, doar cu mine. Uneori am impresia ca o deranjează ca el e iubitor cu mine dar nu cu ea. Sau ca e geloasa pe relația noastră pentru ca relația ei nu merge. Nu am nimic personal cu ea și nu vreau sa le stric relația dar lucrurile devin exagerate intr-un mod foarte ciudat. Cum sa remediez situația fără sa creez cearta sau resentimente între ei 2?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca interpretezi gresit. Legatura asta de care zici e aceeasi cu cea dintre frati. Tu zici partea ta de poveste, dar poate ei ii este frica sa nu te supere cu ceva asa ca prefera sa pastreze atitudinea rece. Intreaba-l pe iubitul tau cum vede din exterior relatia dintre voi doua, fiindca eu cred ca merita si opinia lui.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste clar cu iubitul tau si pune-l sa ia atitduine daca te iubeste pe tine sau ce vdoreste, ca nu-i nromal ca vara-sa sa-i sarae in brate, sa-l pupe sau el sa alerge dupa aia sa o consoleze.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Să zicem că probabil crescând cu el, ii este ca un frate și ii este teama ca îl pierde.
Hai sa luam o situație:
Ex: Dragostea părintească, fratele mare o sa fie gelos pe dragostea pe care părinții i-o acorda celui mic( asta în primii ani, și trebuie bineînțeles remediata).
Încearcă să nu te lași afectata, probabil să nu te placa, din moment ce te ignora când spui ceva și face lucrurile astea probabil doar cu tine de față, o lași în pace sau poți încerca să legi o prietenie, dar nu forța lucrurile dacă vezi ca nu o sa fie reciproc.
Totuși ai grija sa nu spună lucruri nașpa despre tine, iubitului tau( să îl influențeze negativ, doar ca să ajungeți sa va certați etc).

| 199onur7 a răspuns:

Nu te bagi intre ei sunt veri nu ai ce săle spui si ce sale zici.