| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna seara...maine primesc un papagal cadou de la prietenul meu si as vrea sa stiu ce mananca? Si as avea nevoie si de un nume pentru ca nu am nici o idee, e mascul.

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Papagalu perus mananca "mei" oricum eu am zis ca il strang de gat daca il mai lasa la mine in camera, fiecare cu ale lui laughing mi-a sarit inima din buzunar cand a zdrancanit pe leganusul lui in o noapte cand ma uitam la tv cand o exorciza pe una, de atunci l-au luat ai mei=)

| FemeiaPisică a răspuns:

Buna!
Papagalii mananca hrana speciala de la PetShop, alcatuita din cereale si fructe. Iti recomand sa ii pui in colivie un os de sepie sau o crenguta de cires, deoarece papagalilor le place.
Doua idei pentru nume sunt : Poly sau Paco.

| positivity a răspuns:

Poţi să-i cumperi niște mâncare specială pentru papagali, sau i-ai mai putea da pâine, ouă fierte, morcov.
Am avut şi eu un papagal, iar numele lui era Coco.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai gasesti la magazinul pet shop, mancare pentru papagali.happy
Si la nume... poti sa ii pui Coco daca iti place.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este la magaziunul de animale mancare pentru papagali cat despre nume eu spun: Paco, Poli, Richi, Titi.laughing)))

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Pune-i Olev.
Cât despre mâncare, de la PetShop îi cel mai bine să-i cumperi.