| ralucaralu12 a întrebat:

Mama mea este divortata de tata de la varsta de 4 ani iar eu am stat la bunica mea pentru ca mama si-a refacut viata si a stat acolo iar de cativa ani mama s-a despartit de acel barbat si a venit acasa iar eu in clasa a 9 a a aflat mama ca am un iubit. Nu a spus nimic, a fost de acord ca a zis ca este varsta, in clasa a 10 a eu am fugit la el pentru ca mama, matusile si bunica nu-mi acordau deloc libertate sa raman la el de Craciun si cand voiam eu si mereu ma amenitau cu unchiul meu ca ma va omori daca afla ca face circ. Eu cand a venit mama la el dupa mine am plecat de buna voie deoarece mi-a fost frica, iar mama a aflat ca tatal iubitului meu a facut inchisoare si crede ca si el va fi la fel si mereu ma jignesc ca el este tigan, imi interzic sa merg sau sa ma vad cu el. Eu acum am 18 ani si inca sunt cu el de 4 ani si nu stiu ce sa fac, il iubesc si el pe mine, am crezut ca se va schimba lucrurile cu timpul...iar eu nu ma inteleg cu familia mea deloc din cauza aceasta...imi puteti da un sfat?

3 răspunsuri:
| Ronald7 a răspuns:

Daca esti majora si te intelegi cu iubitul tau lasa pentru un timp familia deoparte si nu mai vorbi cu ei nu i mai baga in seama si o sa vezi ca o sa vina de buna voie si o sa iti ceara iertare

| ralucaralu12 explică (pentru Ronald7):

Buna...eu inca stau cu ei pentru ca nu stiu am o frica sa plec la el de a nu ma lua inapoi nu stiu si mereu imi tine contul toata lumea cand plec unde plec sa stau in casa.dar parintii lui ma iubesc foarte mult si ma considera ca pe fata lor

| Ronald7 a răspuns (pentru ralucaralu12):

Pai atunci inseamna ca nu ati ajuns in punctul de a avea o relatie deoarece o relatie se bazeaza pe respect.incredere.iubire. adevar