| Maariiaa a întrebat:

Bună seara.

Sâmbătă este Sfântul Ion. Ca în fiecare an organizez(împreună cu părinții bineînțeles) o petrecere pentru că este ziua mea de nume și așa m-am obișnuit.
Vreau să îmi dați idei pentru ce am putea face(ceva distractiv și amuzant) tipic unei petreci.
Vreau idei pentru un meniu întreg. Eu mă gândeam la aperitiv, friptură cu cartofi prăjiți și tort. Bineînțeles toate felurile încărcate. Vreau să îmi spuneți ce idei mi-ați da și bineînțeles să îmi enumerați și ce voi pune la fiecare.De exemplu îmi spuneți doar friptură și tort, dar îmi enumerați ce carne la friptură.happy
Vreau și idei pentru decorul casei și pentru decorul de la mâncarea pe care o voi servi. Poze, link-uri.

P. S-Vreau răspunsuri seriose!

Vă mulțumesc că ați citit luunga întrebare!
Dau fundă și vot.
Știu că voi primi cele mai bune idei și sfaturi, TPU-iștilor.
La mulți ani, un an nou minunat!

1 răspuns:
| PufarinaXD a răspuns:

Ca decor, ai putea sa iei multe baloane si sa le desenezi fete amuzante pe ele, sa iei confetti sa le pui pe masa, asa risipite, sa atarni prin casa beteala ca presupun ca nu ai strans bradul. Ca activitati puteti sa faceti karaoke, carti de joc, sa gustati mancarea legati la ochi si sa ghiciti, bataie cufrisca. Sper ca te-am ajutat, scuze dar nu prea ma pricep la mancare. xoxo