| Maariiaa a întrebat:

Bună seara.

Sâmbătă este Sfântul Ion. Ca în fiecare an organizez(împreună cu părinții bineînțeles) o petrecere pentru că este ziua mea de nume și așa m-am obișnuit.

Vreau să îmi dați idei pentru ce am putea face(ceva distractiv și amuzant) tipic unei petreci.

Vreau idei pentru un meniu întreg. Eu mă gândeam la aperitiv, friptură cu cartofi prăjiți și tort. Bineînțeles toate felurile încărcate. Vreau să îmi spuneți ce idei mi-ați da și bineînțeles să îmi enumerați și ce voi pune la fiecare.De exemplu îmi spuneți doar friptură și tort, dar îmi enumerați ce carne la friptură.

Vreau și idei pentru decorul casei și pentru decorul de la mâncarea pe care o voi servi. Poze, link-uri.

P. S-Vreau răspunsuri seriose!

Vă mulțumesc că ați citit luunga întrebare!

Dau fundă și vot.

Știu că voi primi cele mai bune idei și sfaturi, TPU-iștilor.

La mulți ani, un an nou minunat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Sa dansezi, sa te joci adevar sau provocare, sticluta.
2.Ideea ta e buna dar sa nu uiti suc, dulciuri...
3.Prin casa poti sa pui baloane daca vrei...dar ar arata mai bine sa nu fie asa plina de decoratiuni ca la gradinita...
Success!

| Maariiaa explică (pentru anonim_4396):

Mă gândeam la un decor mai matur, nu de grădiniță. Ideea cu baloanele e bună. Dacă decorezi într-un stil anume nu e grădiniță, pentru cultura ta generală. kiss