| yasmine1903 a întrebat:

BUNĂ SEARA,TPU!
Apelez la voi,pentru ca nu am cu cine vorbi despre situatia asta! Prietena mea cea mai buna are alte probleme si nu vreau sa o stresez.
Deci. intr-un fel,imi place de un baiat.
Suntem amandoi la dansuri.
Prima data l-am vazut pe scena,era in spatele meu si cand ma intoarcem,se uita mereu la mine.
Apoi, mai tarziu, l-am gasit si pe instagram. I-am dat follow si 2 like-uri,dupa care el mi-a dat un like.
Mai tarziu,aflu ca eu si ansamblul meu de dansuri cu ansamblul lui,vom pleca intr-un oras sa dansam.
Am intrat in autocar, ma uitam la el, se uita la mine.
Drumul a durat 10 ore,timp in care ma intorceam mereu sa ma uit la el,el stand in spate,iar eu mai in față.
Am ajuns la hotel si cand am ajuns la masa,chiar nu s-a uitat deloc la mine.
Dupa o zi,doua,le saluta pe colegele mele de dansuri,ele mi-au spus asta.
" ce faci? "; "buna".
A treia zi am fost sa dansam intr-o sala,eu si el ne-am intalnit inainte sa intram amandoi pe usa,dar el mi-a dat voie sa intru eu prima si gesticula ceva de genul cu mana, "intra tu". Si de pe scena,se uita la mine.
Contactul vizual a existat cat de cat pe toata perioada vacantei.
Ma simt foarte naspa, pentru ca nu am avut curajul sa vorbesc cu el..acolo.
Cand am ajuns,toti colegii lui de dansuri au coborat sa-si ia la revedere de la noi,nu mai el nu.
Eu cred ca baiatul asta face pe inabordabilullaughing.
A doua zi dupa ce am ajuns casa,i-am dat mesaj pe facebook.
Hm. insa. imi raspundea foarte greu,era on si nici seen nu dadea.
Ma simt naspa si habar n-am exact de ce.
Urata nu sunt. spun asta pentru ca prima data aspectul fizic il privesti,nu?
Aah,siii. am mers in camera la baietii din ansamblul meu si era si el acolo si cand am intrat,la mine s-a uitat.
Hm. nu stiu ce sa fac.
As vrea sa-i pot atrage atentia pe facebook.
In realitate, nu ne putem vedea prea des.
Un mic ajutor din partea voastra as vrea happy
Mentionez ca amandoi avem 15 ani.
As vrea sa ma ajutati sa clarific treaba asta,ca,sincer, nici eu nu inteleg.laughing
Multumesc mult! O seara buna!

1 răspuns:
| Xelon a răspuns:

Eu zic sa ii scrii pe Facebook si sa ii spui ca i-l placi, pana la urma nu ai nimic de pierdut, daca te refuza trebuie sa treci peste pentru ca dragoste cu forța nu se face, curaj si mult noroc.