| Violetta69 a întrebat:

Buna seara, TPU. As avea nevoie de parerile voastre. Imi place un baiat mai mic ca mine. Inainte, cand nu stia ca-l plac, ma saluta si mai vorbea cu mine, dar de cand a aflat ma ignora total. Ii vorbesc si el nu-mi raspunde. Nici macar nu se uita la mine. La un moment dat am facut o prostie si l-am cam urmarit si m-am certat cu el... chestii... i-am zis ca vreau sa fim doar prieteni si sa ma bage in seama, etc, dar m-a ignorat. Ma ignora total. De cate ori ma vede fuge, face orice ii sta in putinta sa nu ma vada. Am auzit ca a spus colegilor sai ca ii este frica de mine si ca sunt disperata si nebuna.straight face

Mie chiar imi place de el si am stat vreo 2 sapt fara a-l baga in seama si din astea si a fost cam naspa... La inceput doar il simpatizam, dar il plac din ce in ce mai tare cu toate ca ma raneste prin indiferenta lui. Chiar imi place de el si e greu sa uit tinand cont ca suntem in aceeiasi scoala.

Voi ce ati face in situatia mea? Eu am incercat sa ignor totul, dar cum am zis, a fost super nasol, nu stiu cum am rezistat 2 sapt.

Stiu ca e mai mic ca mine si gandeste altfel, dar creierul meu nu accepta faptul ca e mai imatur...

Funda.

Răspuns Câştigător
| diana121 a răspuns:

Buna. happy Acelasi lucru mi se intampla si mie laughing Adica. Eu am 13 ani, iar el 11. ( Stiu. Mici. >.< ) Inainte eram cei mai buni prieteni, iar de cand a aflat ca`l plac nu se mai comporta la fel cu mine. Chestia e ca. Poate ca e mai timid, sau poate ca e ca si la mine : Adica tu fiind mai mare decat el il intimidezi, si el pur si simplu acum e socat. Poate ca are nevoie de timp sa se obisnuiasca cu ideea, incearca sa ii ceri parerea despre ceva anume, cum ar fi : Te`ai indragostit de un baiat de la scoala. ( Daca poti vorbi cu el ) Daca face o fata de 'Cee?! straight face ' sau se uita in alta parte / schimba subiectul inseamna ca si el te place. Daca nu. I don`t know. Vezi cum faci si succes. happy Sper ca iti e de folos ceea ce ti-am scris big grin

| Violetta69 explică (pentru diana121):

Eu am 15, el are 12, e si mai rau. laughing))

1 răspuns: