| Violetta69 a întrebat:

Plac un baiat mai mic ca mine, care inainte imi era amic, oarecum, adica mai vorbeam si ne salutam, chiar ne intelegeam, dar cand i-am zis ca-l plac, a inceput sa ma evite. Vazand ca ma evita, mergeam dupa el si incercam sa-i vorbesc, dar el pur si simplu ma ignora. De vreo 2-3 ori i-am facut asta, pana am renuntat. Acum ma crede si enervanta din aceasta cauza. Intr-o zi mi-a spus sa-l las in pace ca ii displace prezenta mea si ca nu-i face placere sa vorbeasca cu mine. Inainte chiar ma mai baga in seama si vorbea cu mine, dar nu prea dadeam importanta, pana am inceput sa-l plac.
El nu vrea o relatie si nici eu nu vreau, stie asta, imi era de ajuns sa fim amici, nici nu stiu de ce i-am zis ca-l plac, a inrautatit lucrurile.
Ma raneste cand observ ca ma vede si se intoarce sau face orice poate sa nu ma vada. L-am lasat in pace, nu l-am mai bagat in seama pentru a-i arata ca il las si nu trebuie sa fuga de mine, dar degeaba.
Ma ignora, fuge de mine si ma evita!
Il plac de vreo 4 luni si as vrea sa fim amici, atat, imi face placere sa vorbesc cu el, sa glumesc, etc. Ma gandesc aproape non-stop la el, cu toate ca am ce face, nu o fac din lipsa de ocupatie.
Ce ar trebui sa fac? De lasat, l-am lasat, oare e bine ca am facut asta?

1 răspuns:
| Toffy_Titeuff_1998 a răspuns:

Da dupa parerea mea este bine daca face asa inseamna ca nu merita sa iti fie prieten daca el face asa acum... isi va da seama ca a gresit mai incolo big grin eu asa as gandi big grin