| prizeFTW a întrebat:

Buna seara TPU.Deci sa incep cu prezentarea:
Am windows 7 Ultimate,SP1, procesor AMD Athlon(tm) Processor TF-20 1.60 GHz, 3.00 GB ram (2.75 GB usable), 64-bit sistem operare. As dori in loc de windows 7 sa-mi bag windows xp.Intrebarea mea este: Ce windows xp imi recomandati, ce sp sa aiba? Trebuie sa aiba acelasi SP ca windows actual?
Am luat de pe internet windows xp home edition sp3.iso,dau install si imi zice e ceva cu harware ( habar nu am ce-i aia laughing ).
Niste sfaturi va rog frumos?
Multumesc anticipat, funda!

Răspuns Câştigător
| dracu14 a răspuns:

Baga-ti linux-zorin os, are o interfata asemanatoare cu a windowsului insa merge de 10 ori mai bine si e free
il poti downloada de pe site-ul lor oficial
http://zorin-os.com/free.html
windows xp este depasit.

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pune Win xp sp3 Profesional e cel mai bun!

| prizeFTW explică (pentru lpavel):

Poate o fi dar nu merge pe windows 7 64-bit straight face.

| lpavel a răspuns (pentru prizeFTW):

Cum sa mearga xp pe win 7 tu gandesti ce vorbesti? Daca vrei xp instaleaza xp sp3 pe 64 bit daca nu ramai cu win7. Asta am zis eu!

| prizeFTW explică (pentru lpavel):

Tu gandesti inainte sa scrii?

| lpavel a răspuns (pentru prizeFTW):

Dintre noi doi se pare ca tu ai probleme si nu sti sa instalezi un windows NU EU. DECI eu stiu ce scriu...

| prizeFTW explică (pentru lpavel):

Mai copilule. Stiu sa instalez un windows dar nu stiu care versiune xp merge instalata pe pc meu mai copile. Daca nu stii despre ce e vorba nu mai comentawinking

| lpavel a răspuns (pentru prizeFTW):

HAHAHAHAHAHA 1 NU SUNT COPIL! 2 DACA INTR-ADEVAR AI STI SA INSTALEZI UN WINDOWS ATUNCI AI PUTEA INSTALA ORICE WIN! Daca zicea-i ca nu gasesti driver-e pentru laptop as fi zis DA c-am naspa dar la urma urmei si alea se pot gasi... Dar sa zici ca nu sti care versiune de win e buna, la asta numai am cuvinte. Orice windows se poate instala pe orice laptop! De ce zic asta? Am instalat atatea windows-uri incat nici nu le-as putea numara! O seara buna! Si apropo am 30 de ani!

| prizeFTW explică (pentru lpavel):

Bun einstein atunci treci si ajuta-ma daca poti sa instalezi orice windows happy Nah. Baga bloodij0k3r pe mess. :-|