| floruits a întrebat:

Bună seara TPU. Un prieten m-a invitat la ziua lui de aniversare. Am acceptat această invitație doar că problema este următoarea: Nu vreau să mă duc la petrecere deoarece toată lumea mă ignoră. Prietenul meu a invitat și dușmanii mei ( Nu mă înțeleg cu ei deloc ). Dar tot am acceptat invitația. Cum pot să par mai interesantă?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai de aceea ar trebui sa te duci, ca sa le arati tuturor ca NU_TI PASA de ei, ca ii poti ignora si ca poti trai fara sa-i bagi in seama.
Comporta-te normal, zambind, glumind, fiind alaturi de copilul caruia ii este ziua, distrandu-te ca si cum nu stii nimic si nu-ti pasa de nimic.
Este suficient sa stii ca acest copil te apreciaza atat de mult, daca te-a invitat in ziua lui cea mai frumoasa.

Nu uita: comporta-te ca si cum ti-ar fi toti prieteni, bucura-te, distreaza-te, razi si glumeste ignorand rautatile si privirile rautacioase, ca asa ii faci pe ei sa moara de ciuda si invidie ca nu te mai pot ranii.

| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau mi-as vedea de treaba si as incerca sa-i explic situatia.Aici nu suntem in cantece de jale/manele sau in animeuri, unde te lupti cu dusmanii.laughingDecat sa ajungi sa te simti ca naiba sau sa ii strici ziua prietenului provocand un schimb de replici acide sau o cearta, mai bine ii spui ca nu vrei sa mergi.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Pai nu te duce de ce săte duci într-un loc unde sunt dușmani nu?

| liliana77any a răspuns:

Sa fi atenta sa nu rada de tine sau sa faca glume urate pe seama ta, daca vezi ca se intampla asta te-ai ridicat de la masa si ai plecat acasa.
Fi increzatoare in tine si optimista, totul va fi bine.
Cine stie, poate ajunge-ti sa va imprieteniti sau sa va intelegeti.