| CeaulesGigi a întrebat:

Buna seara TPU, as avea nevoie de parerea voastra. Intr-o relatie serioasa daca unul dintre membri este invitat la o petrecere aniversare sau ceva de genul vi se pare normal sa mearga fara iubitul sau/iubita sa? Mie mi se pare normal ca daca esti invitat la o petrecere de genul si ai iubit/iubita sa mergeti impreuna, in mod normal invitatia vine pentru doi zic eu, intrebi frumos sarbatoritul daca e ok sa vi cu iubita/iubitul si daca nu e de acord iti ceri frumos scuze si ii spui ca nu poti sa-ti faci prezenta. Voi ce parere aveti? Multumesc anticipat celor care isi vor da interesul sa ma ajute cu o parere, o seara buna!

12 răspunsuri:
| motherfuckerstyle a răspuns:

Nu stiu daca este normal..ar fi frumos sa mergeti impreuna dar poate tu nu vei fi agreat in locul acela.

| RAY a răspuns:

Logic ca amandoi e frumos, da vb cu cell care nunta, sau ce face desigur

| Laura927 a răspuns:

Cred ca ai răspuns singur/a la întrebare!"Mie mi se pare normal ca daca esti invitat la o petrecere de genul si ai iubit/iubita sa mergeti impreuna, in mod normal invitatia vine pentru doi zic eu, intrebi frumos sarbatoritul daca e ok sa vi cu iubita/iubitul si daca nu e de acord iti ceri frumos scuze si ii spui ca nu poti sa-ti faci prezenta. "
Sicer daca are prieteni de genul care nu fac invitatia pentru doi e nesimțire!
Daca este o petrecere de fete este normal sa NU meargă si iubitul!
Daca e o petrecere de băieți este normal sa NU meargă si iubita!

Oricum daca este vorba de tine ( nu știu sigur ) si ți-a făcut-o inseamna ca a vrut sa scape de tine, el / ea știe adevarul.

| unknøwn a răspuns:

Dacă aveţi minim 5 ani de căsătorie, hai că merge.
Da aşa, mi se pare o prostie mai maximă ca Paul Maximus.

| Kirito21 a răspuns:

E cat se poate de normal mai ales daca este vorba de o relatie serioasa care ar trebui sa se bazeze pe incredere big grin daca sunteti impreuna nu inseamna ca sunteti legati cu ata unul de celalalt si trebuie sa faceti absolut orice impreuna.

| banell a răspuns:

Normal asa este, dar daca el/ea are fraier/a care pune botu si vrea poate sa incerce si alt ceva in acea seara se poate.
PS nu am vrut sa jignesc dar asta e adevarul din pnctul meu de vedere, deschide ochiiwinking

| Bendurlea a răspuns:

Daca vrei sa mergi cu ea bine daca nu iar bine ca fata abia asteapta sa scape de tine pentru o zi.

| Zarul a răspuns:

Hmm..asta depinde si de cat de serioasa este relatia, si care este varsta celor 2 iubiti.
In mod normal, e bine sa mergi cu iubitul/iubita la o petrecere/aniversare..etc,este un lucru obisnuit.
Banuiesc ca esti baiat,si iubita ta,a fost chemata la o petrecere/aniversare.
Eu zic sa discuti cu ea,sa-i spui ca ar fi normal sa mergeti amandoi la acea petrecere(daca esti si tu prieten cu cel aniversat).iar daca nu, o lasi sa mearga singura, daca iti convine acest lucru.
Dar, sa iti mai raspund inca odata, este normal sa mergi la o petrecere cu iubitul/iubita.

| Mona11 a răspuns:

Este normal daca iubitul/iubita ta a fost invitat la o petrecere sa meraga singur(a). Chiar daca sunteti impreuna si relatia este serioasa nu trebuie sa fiti mereu impreuna.

| naamahx a răspuns:

Mai sunt si cazuri in care invitatia vine pentru unul singur. Nu e vina lui/ ei, si daca ai incredere in partener il poti lasa sa mearga si singur. Nu e o regula, sa fii mereu insotit de iubit/ iubita la petreceri, mai ales daca tu nu cunosti persoana care a organizat-o.

| sweetboy17 a răspuns:

Eu cred ca ar fi normal sa mergeti amandoi la o petrecere sau altceva de genul...in cazul in care unul dintre voi nu vrea sa mearga sau din alte motive sa ramaneti amandoi acasa.Asa poti evita unele certuriwinking

| milenaa a răspuns:

Este normal ca partenerul/a sa mearga singur/a, depinde si de situatie insa mai bine impreuna daca considerati relatia voastra o relatie..intreaba sarbatoritul apoi intreaba si partenerul/a..si cum a mentionat cineva mai jos depinde si de vista care o aveti..lucrurile merg de la sine nu e nevoie de explicatii.succese