| ShadowSlck a întrebat:

Buna seara tuturor. Am si eu o mica intrebare. Ce provoaca consumul de coca - cola si daca aceasta bautura aduce corpului vreun beniciu'. happy Mersi.

Răspuns Câştigător
| Beatrice4You a răspuns:

Ca sa te convingi, pune intr-un bol suc coca-cola sau pepsi, si pune o bucata de carne sau o portocala, sa vezi cum se descompune si se face bucati mici. deoarece coca-cola are multi acizi si fosfor, si ai sa te convingi ca nu e deloc sanatos.

1 răspuns:
| Castorul a răspuns:

Beneficii nu prea aduce.
In principiu slabeste smaltul dintilor si in cantitati mari, pe unii ii agita foarte tare. Astea sunt 2 dintre cele care apar cel mai repede si sunt cele mai "vizibile".