| ElefantFrumosLARISA a întrebat:

Bună seara tuturor! De câteva săptămâni simt o senzație puțin placuta pentru colegii mei(când spun colegii mei mă refer la colegii de clasă și ei sunt băieți eu față) Simt acea senzație doar când ei fac ceva impresionant(prea mult spus). Depinde acum câteva zile am avut o petrecere la școală, iar un coleg a invitat-o pe prietenă mea(colega) la dans iar ea l-a refuzat.Atunci am simțit acea senzație și de atunci tot o simț. Nu înțeleg, e iubire sau ce? Sunt în clasa a 6-a, e normal să simț așa ceva la vârstă asta? Dau funda pentru cel mai frumos răspuns☺

Răspuns Câştigător
| FrumusicaSufletista a răspuns:

Pai da e ceva normal, am avut si eu asa ceva la varsta ta.Aceasta senzatie nu este una de iubire ci pur si simplu este o varsta la care nu te poti hotari si poti avea primele intilniri, primii fluturasi insa nu este chiar dragoste adevarat ci doar un raspuns la faptul ca vezi multe perechi incepi sa te schimbi si iti plac toti baietii, insa mai tirziu iti vei crea propriul categoriu la baieti.Acum nu te ingrijora ci doar incerca sa faci aceste senzatii cit se poate de rare si ascunse.

1 răspuns:
| SebylVane1890 a răspuns:

Colegii? La plural?
Poate fi admiratie, respect, prietenie, multe altele, dar iubire e mult spus.Iti poti iubi colegii, intr-adevar, chiar daca sunt fete sau baieti, asta nu conteaza, dar felul in care ai spus-o("senzatie putin placuta") suna destul de ciudat.Si in primul rand nu te duce ca gandul la dragoste platonica...desi e bizar pentru ca vorbesti despre mai multe persoane.big grin