| C26 a întrebat:

Buna seara tuturor!
In ultima vreme ma confrunt cu o problema.
Stau prost cu nervii, nu mai ma inteleg cu nimeni, ma cert in fiecare zi cu persoanele cele mai dragi straight face Am ajuns sa ma cert asa aiurea cu toata lumea, din lucruri minore. Am impresia ca nu mai primesc intelegere din partea nimanui straight face Ma simt aiurea, pentru ca nici eu nu-mi mai inteleg comportamentul. Nu mai reuseste nimeni sa-mi intre in voie. Sunt tot timpul nervoasa, pusa pe cearta sad Cateodata imi vine sa renunt la toata lumea, si sa raman singura.
Ce as putea sa fac? straight face
Am nevoie de niste sfaturi.

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

1.Decât să țipi și să te enervezi da-ipe toți afară, spunându-le fix adevărul că nu vrei să te transformi.(nu-i minți că pleci nu știu unde învață să folosești adevărul)
2.Scrie pe o foaie toate problemele tale (ai grijă să fii singură) și după poți face ce vrei cu foaia ca să n-o vadă nimeni, ai să vezi că funcționează!
3.Consultă un psiholog(nu este o rușine să faci asta e ceva foarte normal)
Atât te-am putut sfătui sper că ți-am fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o perioada in viata fiecarui om, in special adolescent cand nu are chef de nimic, i se pare ca toata lumea are ceva cu el, si atunci apare ''dorinta'' asta de singuratate.Tot ce ai putea face este sa socializezi mai mult, sa le povestesti parintilor, sa mai iesi cu prietenii, etc. Sper ca te-am ajutat