| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor.

Ma gandesc sa urmez o cariera in traduceri, axandu-ma pe limba engleza, limba franceza si limba latina. Dar am o nelamurire: se cauta intr-adevar latinistii pe piata traducerilor? Remuneratia este satisfacatoare sau nici nu are rost sa ma gandesc la varianta asta?

Va rog mult sa ma lamuriti in cazul in care cunoasteti vreun amanunt. O seara placuta!

1 răspuns:
| Itanul a răspuns:

Pentru limba latina, doar in biblioteci si in institutiile de cercetare. Cu celelalte, oriunde.