| dulshe a întrebat:

Vasile alecsandri-noaptea sfantului andrii
unde pot gasi date despre opera si autor?
va rog ajutati-ma

9 răspunsuri:
| dulshe explică:

Da stiu...pe google am cautat si eu si nu am gasit. Nu asta era ceea ce cereamwinking dar in fine.
mersi oricum

| dulshe explică:

Va rog frumoss, e pentru maine la scoala
ma poate ajuta cineva?

| babyangel a răspuns:

Pe google..sau la bibliotecawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din nefericire, VIATA. Incepe ca un basm minunat si in final se termina nefericit. Toti murim. Frumosi si uriti, bogati si saraci, intelepti si prosti, toti ajungem la ultima fila.
Si ar mai fi unul. Unul care are un inceput, fericit, mirific, extaziant... dar de cele mai multe ori se termina tragic, infiorator. Basmul casatoriei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe google

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa cauti pe google sau poti sa mergi la biblioteca si sa citesti o cartewinkingwinkingwinkingwinkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe wikipedia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde pot gasi noaptea sf andrii in afara de bibloteca!