| Pufuh a întrebat:

vreau sa comand un kit de unghii false de pe okazii.ro,iar ofertele sunt din targul jiu, iar eu sunt din Galati. pot comanda si primi coletul prin posta din Galati chiar daca nu locuiesc in targul jiu? funda!

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Poti si prin curier daca userul care le vinde are optiunea asta. In general se livreaza prin posta si userii fie scriu costul livrarii fie il includ in costul total si apare livrare gratuita. Trebuie doar sa te uiti daca nu cumva scrie doar "predare personala" caz in care vanzatorul nu vrea sa trimita prin posta.

| Pufuh explică (pentru AlexanderAdrian):

Pai scrie predare personala; livrare fan courier, asta inseamna ca nu trimite prin posta din Galati, nu?

| Pufuh explică (pentru AlexanderAdrian):

Iar daca pe langa predare personala scrie:livrare gratuita posta romana -coletarie?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Pufuh):

Cand scrie livrare posta romana coletarie inseamna ca vanzatorul trimite si prin posta, uneori "gratuit" ca include el costul in pretul produsului afisat, sau alteori scrie cat costa transportul undeva sub pretul mare.

| Pufuh explică (pentru AlexanderAdrian):

Multumesc mult big grin

5 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!
Da, poţi. Dar, va trebui să plăteşti livrarea.

O seară frumoasă!