| anonim_4396 a întrebat:

Ma simt exact ca ultimul **** de pe pamant. Azi crush-ul meu i-a scris celei mai bune prietene a mea: "te iubesc din toata inima" pe snapchat de pe telefonul altui baiat. Prietena mea nu il place pe el dar el o place pe ea si nu stiu ce sa fac. Ma simt teribil acum si nu ma pot abtine din plans pentru ca il plac de aproape 2 ani ca acum sa observ ca el o place pe ea si nu pe mine. Nu suntem prieteni dar nici prietena mea nu e prietena cu el ci doar fac zile pe snapchat. Si inca ceva foarte important: unul dintre prietenii cei mai buni ai crush-ului meu a vorbit cu cmbp (cea mai buna prietena) a mea si a spus ca ne ajuta sa il faca pe crush sa ma placa dar nu stiu daca e o idee buna sa stie ca eu il plac pentru ca m as face de cacao ca eu il plac pe el si el o place pe cmbp a mea. Si oricum nu stiu daca m ar place ca prietena...sau ceva mai mult i don't know. iubita sau nu stiu. Va rog mult sa ma ajutati sunt foarte deprimata acum si nu stiu ce sa fac. daca nu ma puteti ajuta va rog sa nu comentati aiurea. Fundita pentru cel mai bun raspuns

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu este crush este iubirea ta secreta.
Pai daca il iubesti de 2 ani de ce nu i-ai spus pana acum? Acuma cand banuiesti ca el o place pe prietena ta ce rost mai are? Alege ori ii spui lui sa iesiti si ii spui ca il placi ori il lasi in pace sa placa pe cine vrea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca daca isi bate joc de prietena "ta il faci Praf"
Nu inseamna nimic daca ii spune de obicei baietii plac mai multe fete deodata.

Răspuns utilizator avertizat
| OtherNews07 a răspuns:

1.Ești sigură că o place pe prietena ta? Adică dacă tu crezi că o place doar pentru că i-a trimis mesajul acela, te-ai putea înșela pentru că un mesaj pe snapchat nu știi dacă exprimă sentimente adevărate sau nu. Numai în cazul în care ai aflat de la prietenii lui că o place pe ea, atunci poți fi sigură de chestia asta.
Deci să afli dacă chiar îi place cu adevărat sau nu.
2. Dacă prietena ta nu este interesată de el, să-i zică!
Mă gândesc că dacă va afla că prietenei tale nu-i place de el; poate va lăsa loc altor fete și printre acestea ai putea fi chiar tu

| LoryKely a răspuns:

Nu poti face un băiat să te placă. Nu asculta prostiile celuilalt. Daca o place pe prietena ta atunci lasa-l in pace. In lumea asta sunt o grămadă de băieți. Poate ca el e băiatul de care iti place dar nu are rost sa te mai chinui încă alți 2 ani pentru un băiat.

Dar depinde si de varsta. Nu stiu cati ani ai dar eu o sa dau un exemplu:

Dacă el are vreo 15 sau mai putin ani atunci nu merita sa fii intr-o relatie cu el. Băieții pe la vârsta asta numai la iubire nu se gândesc. Intr-o saptamana va uita de prietena ta și după și de tine.

Dar lasa-l in pace. Asa merg chestiile cu crush-urile. Sunt foarte puține fete ce ajung chiar să fie intr-o relatie cu acea persoana. Nu poti forta iubirea. happy

Sper ca nu te-am supărat

| KJF a răspuns:

Ar trebui sa incerci daca se primeste e bine, daca nu măcar vei sti că ai încercat si încearcă si fara ajutor sa il faci sa te placa desi va fi greu pentru ca dupa cum stii nu e usor sa faci pe cineva sa te placa mai ales daca place pe altcineva. Succese.

| Grigore_Dragos_1971 a răspuns:

Asta mi s-a intamplat si mie...2 ANI si dupa aflu ca place pe altcineva....Am trecut foarte greu peste sad