| anonim_4396 a întrebat:

spre dezamagirea mea mi-am pierdut telefonul...partea buna a cuvantului este ca acesta suna.
Ieri mi l-am pierdut, si l-am cautat si in acelasi timp am si sunat, iar astazi la ora 12 pana cam pe la 15 telefonul a fost inchis, iar acum cand am sunat, mergea.Telefonul cred ca a cazut in zapada, stiu traseul, am fost si la politie si mi-a zis sa merg azi dar nu am avut timp dimineata, telefonul e samsung galaxy mini si am wi-fi big grin, daca scoate cartela din telefon il pot gasi cu codul meu prin wi-fi, numai ca partea proasta e ca nu imi stiu codul stiu doar ca se termina in 85, am gasit la *#06#, dar in fine daca persoana respectiva pana maine nu scoate cartela, il pot gasi daca merg la politie si suna, localizeaza unde suna si il gaseste?
Deci...pana la urma, sigur l-a gasit cineva, dar ce motiv ar avea sa nu scoata cartela si sa sune inapoi sa imi dea telefonul sau...
Please me dau funda si voturi

Răspuns Câştigător
| hunterpainting a răspuns:

O fi vreo batrana care nu stie ce sa-i faca daca nu are butoane.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Probabil vrea sa consume creditul de pe cartela apoi sa puna alta sau mentine acel numar. Dar daca ai cutia mobilului cauta codul IMEI si cand il gasesti punete in contact cu cei de la www.samsung.ro le dai codul si ti-l blocheaza ca sa nu-l mai poata folosi cine il are in mana in acest moment, daca ai noroc sa-l gasesti iei din nou contact cu cei de la Samsung si ti-l elibereaza.