| val31989 a întrebat:

Stau cateodata si ma gandesc...multi vor fete frumoase,cu forme voluptoase,populare etc.Dar oare cati isi doresc o fata simpla si cu suflet mare? Oare cati privesc dincolo de aparente? Cati stiu ce e iubirea si nu doar frumusetea sau atractia fizica? Cati ar fi in stare sa iubeasca cu tot cu calitati si defecte? Oare cati mai stiu ce e un gest frumos? In ziua de azi putini stiu ce-nseamna respectul,educatia, bunul simt si iubirea.
Oare mai exista persoane care respecta, care gandesc inainte de a spune ceva? Mai exista persoane care sa priveasca dincolo de aparente? MAI EXISTA?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune,am incetat de mult sa mai inteleg femeile,gandirea lor,jargonul lor.
Incerc in schimb sa le fiu pe plac,dar nu se poate sa fi perfect,ce pot spune,sunt un stres...
O femeie perfecta pentru mine. nu stiu daca se gaseste asa usor.
Gen, fara farduri, nu suport femeile fardate laughing ma apuca rasul, cred ca am dezvoltat o alergie mare la orice parfum mai 'tipator' sunt un barbat simplu, suntem fel si fel de barbati, cum bine stii ca sunt fel si fel de femei... Eu sincer as putea accepta o femeie cu defecte.
Ba chiar am insistat sa ies cu o femeie cu probleme de sanatate oarecum. grave happy nu pun accent asa mare pe felu cum arata un om

| val31989 explică (pentru Liviu):

Ma bucur ca mai sunt asemenea persoane...

| Liviu a răspuns (pentru val31989):

Mda,dar mai rar femei asa laughing care sa nu se umple cu farduri ca un pom de craciun straight face

| val31989 explică (pentru Liviu):

laughing Mai urate se fac daca folosesc farduri straight face

19 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cei care isi doresc o relatie serioasa isi doresc o fata simpla si cu suflet mare si da... exista persoane care sa priveasca dincolo de aparente

Răspuns utilizator avertizat
| τττ a răspuns:

Bună.
Există,dar rar găsești astfel de persoane, din păcate.De ce?
Pentru că ei preferă frumusețea exterioară, nu cea interioară.
Pa, pa.

| VladGH a răspuns:

Da exista, sunt baiat si nu ma avint la frumusete in primul plan.

| val31989 explică (pentru VladGH):

La ce te avanti atunci?

| VladGH a răspuns (pentru val31989):

Incerc sa intru in discutie ca sa-i intru in minte, sa ii vad gindirea reala. happy

| uglyCORPSEbride a răspuns (pentru VladGH):

Si cu cine intri in discutie? Cu alea frumoase sau cu alea urate?

| VladGH a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Intru in dicutie cu toata lumea. Am observat ca fetele cu fizic mai frumos( sa zicem asa) nu isi dau interesul sa gindeasca apoi sa vorbeasca, pertru ca socot ca frumusetea le este suficienta ca sa ii fure ochii unui baiat, in schimb o fata cu un fizic mai sarac pregatesc o alta arma pentru a cuceri un baiat. Pentru mine, jumatatea mea o vad asa : 1 Sanatoasa si puternica in fata vetii 2 O gindire reala si desteapta. Frumusetea nu o enumer este pe ultimul loc.

| val31989 explică (pentru VladGH):

Imi place cum gandesti. happy

| VladGH a răspuns (pentru val31989):

Gindesc si eu cum ma dotat parintii.winking Pe tine ce ti-a facut sa pui intrebarile astea?

| val31989 explică (pentru VladGH):

Asa,pentru ca chiar asa este.Toti se uita dupa frumusete.

| Francykissme a răspuns:

Exista, dar sunt foarteee putini. Multi vorbesc cu o fata inainte sa o cunoasca...

| McMihai1993 a răspuns:

Nu ajungi la iubire daca nu exista atractie fizica.