| Kirsten a întrebat:

Stau in banca cu cel mai bun prieten al meu ne cunoastem de mult timp. El e o fire linistita si firava, dar eu sunt mai brutala mai dezghetata... in fine, se pare ca l-am indragit foarte tare in ultima vreme insa, noi sintem absolventi ai gimnaziului eu merg sa fac liceu, iar el pleaca peste hotare sa isi faca studiile. Se pare ca si lui ii place da mine nu sint sigura de asta, dar el odata intimplator mi-a zis, ca nu are de gind sa isi intemeieze o relatie deoarece pleaca peste hotare sa invete si va strica tot, dar eu deja simt ca imi va fi ft dor de dinsu, si el isi da seama ft bine ca imi place de el, dar nu zice nimic, cu toate ca imi ofera toata atentia din lume se poarta ca si cum ii sint cea mai scumpa, dar nime nu face nici un pas si nici eu nu doresc sa fac prima acesti pasi, pentru ca sint o fire ft mindr, des imi ascund sentimentele dar in utlimul timp nu prea imi reuseste acest lucru... ce sa fac, va rog frumos un sfat! :-[

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Scapa de mandria asta macar o singura data in viata. Mandria nu are ce cauta intr-o relatie. Fa tu primul pas.

6 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Daca chiar iti place de el inseamna ca ar trebui sa il lasi sa plece in ata tara daca asta vrea

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Ai putea sa-l "lasi" sa-si termine studiile acolo si daca eventual va reveni in tara chiar si doar in vizita si sentimentele tale inca exista, nu consider ca-i prea tarziu sa puteti incerca ceva. Depinde si de circumstante si daca puteti ramane impreuna(fizic).

| nowar a răspuns:

Nu te-as sfatui sa legi o relatie cu el mai ales daca pleaca in alta tara, pentru ca lucrurile o vor lua razna si te vei intreba 'de ce?', as zice mai bine sa ramaneti prieteni mai ales daca el zice ca nu vrea sa 'strice tot'. Oricum asta e parerea mea, dar faci cum vreiwinking

| andreeamihele a răspuns:

Daca vrei sa il asculti pe el, lasa-l in pace sa "mearga peste hotare, sa-si faca studiile" si sa isi vada de viata si de treaba lui. Daca vrei sa iti asculti inima spune-i ce simti pentru el, spune-i adevarul, poate se mai poate face ceva.(Macar stii si tu o treaba). Daca si el te place la fel de mult cum il placi si tu poate va renunta printr-o minune sa plece si isi va dori sa mearga la acesasi liceu ca si tine. Sau poate ai putea sa mergi si tu cu el. happy

| Kirsten explică (pentru andreeamihele):

Eu asta inteleg perfect, dar daca sincer eu nu stiu cum sa ma descurc fara, simt ca o sa imi fie door foarte tare, si o sa-mi lipseasca pentru ca el imi e cel mai bun prieten

| AlexBpm a răspuns:

Relatiile la distanta niciodata nu au succes! Chiar daca e aiurea la inceput si doare ca nu va mai vedeti dar treci mai usor peste o amicitie decat peste ceva mai serios