| Elial a întrebat:

Stie cineva cum pot scapa de cosuri? Eu am incercat cu creme si nu merge.Alta solutie stie cineva?

Răspuns Câştigător
| Patty_8050 a răspuns:

Zynerit. Tonic de la orice farmacie (30 lei). Vei vedea rezultate foarte repede, iar cosurile si urmele vor disparea complet in aprox. 3 luni. Dupa ce termini tratamentul cu Zynerit, foloseste Bioderma gel de fata si Bioderma H2O tonic.
In timp ce folosesti Zynerit, in primele 2-3 saptamana nu te speli pe fata decat cu APA CURATA DE LA ROBINET si fara niciun fel de creme sau farduri (farduri DELOC cat folosesti Zynerit).
Samponul pe care il folosesti poate de-asemenea sa ajute: incearca Nizoral (30 lei-antimatreata plus ca opreste caderea parului).
Dupa ce termini cu Zynerit incearca sa iti faci o masca cu argila si zeama de castraveti (argila de la supermarket) sau sa te speli cu zeama de lamaie: pui pe o bucata de vata niste suc de lamaine proaspat si zahar si mai pui un pic de zahar.

Zynerit si Bioderma sunt cele mai importante de aici.rezultate garantatewinking bafta cu cosurile happy

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Mergi la medicul de familie şi o să-ţi dea trimitere la dermatolog. E cel mai bine să mergi acolo pentru că-ţi dă ceva pentru tenul tău care va funcţiona. Baftă!

| viiooVe a răspuns:

Cosurile nu trec doar fiindca vrem noi. Daca vrei sa iti trec cosurile trebuie, in primul rand, sa nu ti le storci niciodata, sa mananci mmulte fructe si legume(astea fac ca pielea ta sa fie mai sanatoasa) si sa te speli foarte des (cam de trebuie-patru ori pe zi)pe frata cu apa si sapun.La mine merge.Paaaa! Ai grija de tine!:*

| Gabytzaa98 a răspuns:

Poti sa dai cu o sulotie numita Elmiplant.Este o sulutie foarte buna impreuna cu o crema anti-acneica.vei scapa de cosuri rapid. daca nu merge mergi la un medic dermatolog si vezi ce ai! exista si solutie cu Aloe-Vera buna pentru cosuri

| Pympyke a răspuns:

Deeeci...Acum un an am folosit o solutie numita Zynerit (30-40 lei de la farmacie)pe baza de alcool si alte ingrediente si sa stii ca a avut un efect bun. Dupa cam un an am decis sa reiau acest tratament dar nu nu a mai avut efect deloc. Dupa aceea am folosit vara trecuta o alta solutie numita DMS Dead Sea Minerals(40-45 lei de la Plafar), solutie ce trebuia aplicata pe timpul noptii direct pe cosuri-solutia era alba, asa mai laptoasa. DSM a avut un efect imediat(a 2 zi deja)asa ca il mai folosesc si acum daca am vreo problema serioasa.Ca sa am un ten proaspat (mentionez ca nu mai am cosuri) am un ALT tratament:

1.demachiez intreaga fata cu un lapte demachiant cu laptisor de matca

2.cu solutia de la Garnier Pure-gel de curatare purificator deschid porii

3. solutia de la Avon Clearskin-Immediate Response Blemish Treatment pusa pe cosuri

Sper ca ti-am fost de folos. PaPa

| Pympyke a răspuns:

Uite aici niste masti de acnee...

http://www.euforia.tv/stiri_474/creeaza-ti_singura_masca_de_fata.html

http://www.topsanatate.ro/......-post.html

si mai multe cauta si tu crema pentru fata preparata acasa si gasesti...

| Alina2day4u a răspuns:

Sapun cu sulf si zineryt.